Muğla sahilleri deniz severleri bekliyor

Maviyle yeşilin kucaklaştığı tertemiz koylarıyla ünlü. Muğla Sahil boyunca mavi yolculuk yapmak isteyen turistler, tatillerini kiraladıkları ticari yatların yanı sıra günübirlik turlarla da geçirebilirler.

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcılar, Brokerlar ve Acenteler Derneği Başkan Yardımcısı Selhan Cengiz, Türk ticari yatçılığın dünyanın en büyük filolarından biri olduğunu söyledi.

Sezon boyunca teknelerin tam kadro çalıştığını anlatan Cengiz, şöyle konuştu: “Teknelerimizin bir kısmı suya indirildi, bir kısmı da karaya çıkmak üzere. Dünyada Türkiye'den daha büyük ticari yat filosuna sahip bir ülke yok. mavi seyahatin başkenti.” Muğla. Bodrum'dan Datça'ya… Marmaris'ten sonra Selimiye ve Bozburun geliyor. Buradan sonra dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Göcek koyları. “Göcek'ten sonra Fethiye Körfezi ve Kaş, Antalya'da Kalkan ve Kekova mavi yolculuğumuzun rotasıdır” dedi.

Türkiye kıyılarının mavi yolculuk açısından oldukça zengin olduğunu vurgulayan Cengiz, tura katılanların rotanın tamamını bir haftada görmelerinin mümkün olmadığını kaydetti.

Mavi seyahate çok önem verdiklerini ve 30 yıldır sektörde olduklarını belirten Cengiz, şöyle konuştu: “Göcek koylarımız arasında çok özel bir yere sahiptir. Göcek koyları dünyanın en seçkin deniz seyir lokasyonudur. özellikle yeni başlayanlar ve sakin deniz arayanlar için Göcek koyları dünyanın en büyük deniz yolculuklarından biridir.” “Mavi yolculukta rakiplerimiz Yunanistan ve Hırvatistan'dır. Bize her iki ülkeden de üstünlük sağlayan şey misafirperverliğimiz ve Türk mutfağıdır” dedi.

Muğla sahilleri deniz severleri bekliyor - 2

Mavi seyahati dünyaya tanıtan ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cengiz, şöyle konuştu:

“Mavi yolculuk bizim için eşsiz bir ürün. 'Yatçılık zengin bir iş' diyorlar ama geliştirdiğimiz mavi yolculukla bütçesi kısıtlı olan kişilerin guletlerimizle yelken keyfini yaşamasını sağladık. Gerçekten Yunanistan ve Hırvatistan'da bu ürünü kopyalayıp kendileri pazarlıyoruz. Bunu geliştirerek filomuzu genişletiyoruz.”

Cengiz, mavi yolculuk yapan 15 ila 55 metre arası 2 binin üzerinde ticari yatın bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir