Limni Gölü Tabiat Parkı'nda turizm hareketliliği başladı

Adını aldığı krater gölü, çevresindeki sarıçam, ladin ve köknar ormanlarıyla dikkat çekiyor. Limni Gölü Tabiat ParkıGümüşhane merkeze 45 kilometre uzaklıkta, Zigana Dağı eteklerinde yer almaktadır.

Kış aylarında uzun süre karla kaplanan tabiat parkı, doğaseverlere göl çevresinde ve ağaçların gölgesinde keyifli dakikalar geçirme fırsatı sunuyor.

Ziyaretçilerden Yavuz Küçük ise Limni'ye üçüncü kez geldiğini ve her seferinde burayı daha çok sevdiğini söyledi.

Doğanın sakinliğine ve güzelliğine dikkat çeken Küçük, “Burası çok güzel. Yeşil ve sarı ağaçların olduğu tepelerin arasında bir göl. Çok güzel, ferahlatıcı, dinlendirici bir yer, keyifle geliyoruz. Yaz sezonu başlamadan, kalabalıklaşmadan gelmek istedim Çiçek'i herkese tavsiye ediyoruz, “Bu da açılacak şu anda ve ayrı bir güzelliği var” dedi.

Limni Gölü Tabiat Parkı'nda turizm hareketliliği başladı - 2

Göle ilk kez gelen Nuray Küçük, doğayı çok sevdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Karadeniz'in her yeri zaten çok güzel. Limni Gölü'nü biz de merak ettik, havayı güzel bulduk, o yüzden gittik. dedi ki: “Dağlardan çıkıp nasıl bir yer olduğunu görelim.” “Bu kadar dağların ortasında bu kadar güzel bir yer bulacağımı hiç düşünmemiştim” dedi.

Filistinli Yasemin Ejjawi de Türkiye'de insanların kendilerine çok iyi davrandığını belirterek, şöyle konuştu: “Abu Dabi'de yaşıyorum. Türkiye'ye gezmek için geldim. Türk dizileri izliyorum, dolayısıyla Türkçe öğrendim. Burası çok güzel, manzarası çok güzel. fantastik.” güzel, her şey harika.” kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir