Antalya'ya gelen yabancı turist sayısı 2 milyona yaklaşıyor

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, dün Antalya'ya gelen yabancı turist sayısının geçen yıla göre yüzde 16 artışla 1 milyon 870 bine ulaştığını söyledi. POYD'un her ay düzenlediği geleneksel toplantı Kemer ilçesindeki bir otelde gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Saatçioğlu toplantıda yaptığı konuşmada kentte turizm hareketliliğinin arttığını söyledi. Sezona iyi bir başlangıç ​​yaptıklarını belirten Saatçioğlu, şöyle konuştu: “Dünden bu yana Antalya'ya yurt dışından gelen misafir sayısı 1 milyon 870 bin. Geçen yıla göre yüzde 16 artış kaydettik”. dedi.

Geçen yıl şubat ayında Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem nedeniyle yurt dışından gelen turist sayısında ilk iki ayda bir durgunluk yaşandığını hatırlatan Saatçioğlu, bu yılın geçen yılın rakamlarını geçmesinin beklendiğini kaydetti. Antalya'da kış sezonunun hareketli geçtiğini belirten Saatçioğlu, yıl sonuna kadar 17 milyon turist sayısına ulaşmanın mümkün olacağını söyledi.

Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz da turizmin gelişmesinin olumlu olduğunu söyledi. Yaz sezonunun yaklaşmasıyla bölgede turizmin hareketlendiğini belirten Solmaz, turizmcilere gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Toplantıda derneğin çalışmalarına destek verenlere plaketleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir