Uçmakdere yamaç paraşütü tutkunlarını ağırlıyor

Marmara Denizi ile Ganos Dağı eteklerindeki ormanların birleştiği bölgede adrenalin tutkunları, rüzgar durumuna bağlı olarak 250 ve 600 metrelik pistlerden 24 saat uçuşlarına devam ediyor. Özellikle İstanbul ve çevre illerden gelen ekstrem spor tutkunları, mavi ile yeşilin buluştuğu güzellikleri gökyüzünden izlerken farklı bir keyif yaşama fırsatı buluyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, tatilcilerin yamaç paraşütüyle bölgenin güzelliklerini gökyüzünden izlemeyi sevdiğini söyledi.

Uçmakdere'nin paraşütle atlama tutkunlarının gözdesi haline geldiğini belirten Hacıoğlu, şöyle konuştu: “Tekirdağ'ın İstanbul'a yakınlığı turizm açısından fırsat. İnsanlar özellikle doğası, denizi, gastronomi ve birçok aktivite yapma imkanı nedeniyle Tekirdağ'ı tercih ediyor. Özellikle tatillerde. . ” “Şehrimizin turistik bölgelerinde trafik çok yoğun, özellikle yamaç paraşütçülerinin ilgisi yüksek, Uçmakdere'de paraşütçüler kalabalık.

Uçmakdere'nin yıllardır ekstrem spor tutkunlarının gözde bölgesi olduğunu belirten Aksoy, şöyle konuştu: “İstanbul, Çanakkale, Edirne gibi yakın illerden gelenler var. Uzak yerlere gidemeyenler burayı paraşütle atlama için tercih ediyor. Bu mevsimler çok güzel. Paraşütle atlamaya uygun, deniz manzarası olduğu için yine de buraya geliyoruz.” “Buraya 'Küçük Ölüdeniz' diyorlar. Herkes akın akın buraya geliyor ve insanlar buranın güzelliklerini seyrederek harika vakit geçiriyor.” dedi.

İstanbul'dan gelen Ata Kaya, ilk kez yamaç paraşütü yapacaklarını ve Uçmakdere'nin çok güzel bir manzarasının olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir