Kurban Bayramını Gümüşhane'de geçirenler Karaca Mağarasını ziyaret ediyor

Torul ilçesine bağlı Cebeli köyü sınırları içerisinde sarkıt oluşumları bakımından zengin olan Karaca Mağarası yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan ve adını bulunduğu mahalleden alan Karaca Mağarası, misafirlerine içeriye ilk adım attıkları andan itibaren farklı bir dünyanın kapılarını açıyor.

İçerisinde beyaz renkli sarkıt, dikitler, sütunlar, gözyaşı taşları, traverten havuzları ve basamakların yer aldığı mağara, Kurban Bayramı tatilinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor. Aslen Erzurumlu olan Muhammet Furkan Topal, AA muhabirine, Karaca mağarasını ilk kez ziyaret ettiğini söyledi.

“Doğa harikası” olarak nitelendirdiği mağarayı sosyal medyada gördüğünü anlatan Topal, “Yazın serin olması çok güzel. Her yere hayranlıkla bakıyoruz. Fotoğraf çekmek istiyoruz.” Mağaranın her yeri.” dedi.

İstanbul'dan gelen Derya Acar Yılmaz, 10 yıl önce Karaca Mağarası'nı ziyaret ettiğini ve mağaranın 10 yılda çok değiştiğini fark ettiğini söyledi. Yılmaz, “Hava çok güzel. Doğal bir oluşum. İçerisi oldukça serin. Yaz aylarında çok güzel gezilebilir. Eğlenerek gezilmelidir.” dedi.

İranlı Rashin Mohammadi, Karaca Mağarası'nı ilk kez ziyaret ettiğini, sarkıt ve dikitlerden çok etkilendiğini belirterek, “Mağara harika. Kızım da burayı ilk kez deneyimliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir