Tekirdağ'daki lavanta tarlaları tatilde bile ziyaretçilerini ağırlıyor

Kentin lavanta tarlaları tatillerde İstanbul ve çevre illerden ziyaretçileri ağırlıyor. Ziyaretçiler, göz kamaştıran mor ve lavanta tarlalarında hazırlanan özel süslemeler önünde en güzel fotoğraf karesini yakalamaya çalışıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, kamplara gelen misafirlerin doğada vakit geçirerek stres attıklarını söyledi. Mor tarlalarda çekilen fotoğraflarla insanların güzel anılar biriktirdiğini belirten Hacıoğlu, “Tekirdağ her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Lavanta mevsimi güzelim mor tarlalar tatillerde bile insanları çekiyor. Lavanta tarlaları ve buradan çok mutlu ayrılacağım.” Dedi.

Lavanta üreticisi Burçin Yarapsan da bayramda lavanta tarlalarının yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Mor renkler arasında insanların çok mutlu olduğunu belirten Yarapsan, “İnsanlar buraya geliyor, doğayla iç içe vakit geçiriyor. Burada herkes her an çok mutlu. Güzel anlarını fotoğraflıyorlar. Buraya gelenler ne kadar mutluysa biz de o kadar mutlu oluyoruz. ” dedi.

Kampı ziyaret eden Nejdet Berber, lavantanın insanlara huzur getirdiğini söyledi.

Lavanta tarlasının güzelliğini görünce insanların durmaktan kendilerini alamadıklarını söyleyen Berber, “Biz de torunlarımızla fotoğraf çekmeye geldik. Burayı çok sevdik. Lavantalar bizim için bayramda güzel bir değişiklik oldu. ” Kurak alanların tarım amaçlı kullanılması amacıyla 1500 dekar araziye dikilen lavanta, hem üretici ekonomisine hem de kent turizmine katkı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir