Mart ayında Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi'nde kayak yapabilirsiniz.

Kayak merkezine gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler Ilgaz Dağı'nın doğal güzellikleri arasında kayak, snowboard ve kızakla kayak yaptı. Kar yağışının devam ettiği mart ayında Kastamonu ve Çankırı'nın yanı sıra İstanbul, Ankara, Samsun, Sinop, Bartın, Amasya ve Karabük'ten de kayak severler kayak yapma imkanı buldu.

Mehmet Engin Önder, AA muhabirine, Samsun'dan tatil için bölgeye geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Buraya 3. kez geliyorum. Mart ortasında böyle bir hava, böyle bir kar, böyle bir parkur benim için mükemmeldi. Böyle devam ederse mart sonu, belki nisan başı olur.” “O zamana kadar burada kaymaya devam edeceğiz.” dedi.

Aslen İstanbullu olan Meral Şen, İstanbul'dan Ilgaz'a ulaşımın yaklaşık 5 saat sürdüğünü belirterek, “Mart ayında burada kayak yapabilmek çok güzel bir duygu.” dedi.

Aslen Kastamonulu olan Salim Akdelioğlu, 2-3 haftada bir Ilgaz'a geldiğini anlatarak, şöyle konuştu: “Bu sene sezon pek hoş geçmedi ama mart ayındaki kar yağışlarından memnunuz. Hava çok güzel, kar yağıyor çok güzel, çok eğlenceli Tüm kayak severleri Ilgaz'a bekliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir