Lara Plajı Nerede? Lara Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?


Oldukça geniş olan Lara Plajının kumsalı ince ve minik kumlardan oluşur. O nedenle Lara Plajı “Altın Kum Plajı” olarak da anılır. Lara Plajının uzunluğu 2 kilometreyi bulurken genişliği ise averaj 45 metre olarak bilinir. Bu plajın batı yönünde Karpuz Kaldıran Plajı bulunuyor. Bununla birlikte Lara Plajının doğusunda ise Kumköy sahili ve Kundu Köyü yer ediniyor.

Lara Plajı Nerede?

Türkiye’nin en büyük plajları içinde yer edinen Lara Plajı Antalya’nın Serik ilçesinde yer ediniyor. Bununla birlikte Lara Plajı Antalya’nın merkezine 18 kilometrede bulunuyor. Bu plaj Antalya’nın güneydoğusunda yer ediniyor. Arkasında ormanlık bölgeler bulunan Lara Plajında kamp yapılabilecek alanlar da bulunuyor. Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma haiz olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en oldukca tercih ettikleri plajlar içinde yer ediniyor.

Lara Plajı Ücretli mi?

Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Lara Plajına girişler parasızdır. Bununla birlikte halk plajı olan Lara Plajı’nda yalnızca şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödenir. Bu plaja otomobil ile gelen kişiler şezlong ve şemsiyelerini kendileri de getirebilirler. Bu sayede şezlong ve şemsiye kiralama tutarı ödemek zorunda kalmazlar. Kamp alanı da bulunan Lara Plajı yaz sezonunda oldukça ilgi görüyor. Bilhassa gençler ve yabancı turistler denize girmek için Lara Plajı’nı tercih ediyorlar. Doğayı ve denizi seven kişiler çoğu zaman dinlence için Lara Plajı’nı tercih ediyorlar. Bu plaja girişler ise parasız oluyor.

Nasıl Gidilir?

Serik ilçesinde bulunan Lara Plajı’na ulaşım oldukça kolaydır. Kent dışından ve başka ülkelerden gelen kişilerin ilk olarak Antalya Havaalanı ve ya Antalya Otogarına gelmesi gerekir. Antalya otogarı tarafınca kalkan otobüs ve minibüsler ile Lara Plajının olduğu bölgeye gidilebilir. Otobüs durakları ile kısa bir adım atma mesafesi sonrasında Lara Plajı’na ulaşmak mümkündür.

Antalya Havaalanı ile Lara Plajı içinde ise 15 kilometrelik bir mesafe bulunur. Bazı havayolu firmaları tarafınca Antalya Havaalanından Lara Plajı’na giden servisler olabiliyor. Bununla birlikte Antalya Havaalanından Lara Plaj bölgesine giden toplu taşıma araçları da bulunuyor. Hususi araçlar ile Lara Plajı’na gidilecek ise Lara-Kundu tabelalarının takip edilmesi gerekir.

Lara Plajının Özellikleri Nedir?

Doğayı ve denizi seven kişiler Lara Plajı’nda dinlence yapabilirler. Bu plajda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları bulunuyor. Tabiat içinde kamp yapmak isteyenler için plaj civarlarında çadır kamp alanları da yer ediniyor. Bundan dolayı tabiat ile baş başa keyifli bir dinlence geçirmek isteyenlerin öncelikli tercihi çoğu zaman Lara Plajı oluyor. Lara Plajı bilhassa bu özellikleri ile beraber yabancı turistler tarafınca oldukca tercih ediliyor.

Plajdaki ince kumların ise romatizmal hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Bununla birlikte plaj içinde belediye tarafınca oluşturulan mesire alanları bulunuyor. Mesire alanında piknik masaları ile mangal şömineleri hizmet veriyor. Bir çok plaj haricinde bu plajda mangal yakılabiliyor.

Lara Plajı İle İlgili Tüm Detaylar

Naturel güzelliklerin ön plana çıkmış olduğu Lara Plajı denize girmek ve kamp yapmak için oldukça tercih edilen alanlardan bir tanesi durumunda. Bunun yanı sıra meşhur Düden Şelalesi de bu denize dökülmektedir. Plajın azca ilerisinde ise yürüyerek falezlere ulaşılabilir. Falezlerin üstünden de denize girilebiliyor. Bununla birlikte Lara Plajı çevresinde kafeterya ve restoranlar da bulunuyor. Pürüzsüz bir kuma haiz olan Lara Plajı’nda deniz de oldukça temiz ve berraktır. Tabiat ananın içinde süre geçirmek isteyenler Lara Plajı’nda rahat bir halde denize girebiliyorlar.

Lara Plajı’na günübirlik olarak gidenler denize girip piknik yapabiliyorlar. Bilhassa gençler de plajda çadır kamplarında süre geçirip konaklayabiliyorlar. Bununla birlikte dinlence için gelen turistler Lara Plajı’nın çevresinde bulunan otel ve pansiyonlarda konaklayabilirler. Her zevke ve beğeniye hitap eden birbirinden oldukca otel bulunuyor. Bölgenin yatak kapasitesi ise 30.000 olarak biliniyor. Bununla birlikte Lara Plajı’nın çevresinde her bütçeye uygun otel bulmak mümkün.

 


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası