Kurban Bayramı'nda İstanbul Havalimanı'nda rekor uçuş bekleniyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İGA'nın çalışanlarının katılımıyla bu yıl beşincisi düzenlenen “Skywalkers” etkinliği havalimanı otoparkında gerçekleşiyor.

Etkinliğe çalışanlar ve diğer üst düzey yöneticilerle birlikte katılan Bilgen, basına yaptığı açıklamada, etkinliğin 2 günlük olduğunu ve artık İGA çalışanları için bir gelenek haline geldiğini söyledi.

Etkinlikte çalışanların bir arada vakit geçirdiğini belirten Bilgen, bu etkinlikle havalimanı çalışanlarının da yılın yorgunluğunu atacağını kaydetti.

Bilgen, 2024 yılına İstanbul Havalimanı'na uçan 101 havayoluyla girdiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Her geçen gün gelişerek yıl sonuna kadar 110 hedefimizi koruyoruz. Özellikle Uzak Doğu'dan gelen havayollarının ilgisi de ciddi şekilde devam ediyor. ve Avrupa kıtasından da havayollarıyla buluşmaya devam ediyoruz.” Hakkında konuşuyoruz. Şu ana kadar 106'ya ulaştık ve 110'la bitirmeyi hedefliyoruz.

Hırvatistan (Hırvat) Havayolları en son katıldı. Görüşme halinde olduğumuz havayolları var. Çin'den 3 tane var. Belki 110 havayolunu bile geçebilirdik. 4 tanesi Çin'den uçuyor, 5 tanesi de anlaşmalı olduğumuz. Yakın görüşme halinde olduğumuz ve eklenecek iki havayolu şirketimiz var. “Anlaşmaya varılırsa toplamda 7 olacak.”

“BU YIL HEDEFİMİZ 85 MİLYONU AŞMAK”

Havacılığın Türkiye için stratejik sektörlerden biri olduğunu vurgulayan Bilgen, rekabet avantajlarının değerlendirildiğini söyledi.

Bilgen, İstanbul'un havalimanı ve coğrafyasının avantajını Türk Hava Yolları'nın hizmet kalitesi ve büyüme hamlesiyle birleştirerek bu yıl aslında iyi bir yıl geçirdiğini söyledi.

“Geçen yılı 76 milyon yolcuyla kapattık. Bu yıl hedefimiz 85 milyonu aşmak. Yıl sonu öngörümüz ise 85 milyona yaklaşacağımız yönünde.” Bilgen, 2023 yılının haziran ayında günde 1690 uçuş, temmuz ayında ise bir günde 266 bin yolcu ile Avrupa tarihinin rekorunu kırdığını anımsattı.

Bilgen, şöyle konuştu: “Bu yıl Kurban Bayramı'nın da etkisiyle hem yolcu sayısı hem de uçuş bazında bu rekorları kırmayı hedefliyoruz. Özellikle yolcu sayısında geçen yılki 266 bin rakamını geçeceğimizi düşünüyoruz. “

ETKİNLİKTE PANELLER VE ATÖLYELER GERÇEKLEŞECEK

İki gün süren etkinlikte yarışma ve tiyatro gösterilerinin de yer aldığı konserler de düzenleniyor.

İGA İstanbul Havalimanı çalışanlarına özel motivasyon etkinliği kapsamında bilgi sınavları, paneller ve çalıştaylar düzenleniyor.

Müzik gruplarının sahne aldığı etkinlikte çalışanlar sokak lezzetleriyle doyasıya eğleniyor.

“Skywalkers” etkinliği yarın da yarışmalar ve sahne gösterileriyle devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir