Çoruh Nehri rafting tutkunlarını ağırlıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürü Bekir Kurtoğlu, Çoruh Nehri'nin dünyanın en hızlı akan nehirlerinden biri olması nedeniyle adrenalin tutkunları için mükemmel olduğunu söyledi.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü tarafından nehrin il sınırları içinden geçen kısımlarında yeni rotalar keşfedildiğini belirten Kurtoğlu, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz yıl birçok profesyonel ve amatör sporcu Çoruh Nehri'nde rafting yaptı. Bu sporu yaparken hem çok şey gördüler hem de çok şey gördüler. Çoruh Nehri'nin bulunduğu vadinin doğal güzellikleri ile rafting heyecanı yaşandı.” “dedi.

Kurtoğlu, bu yıl Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yeni sezonu açtıklarını ifade eden Kurtoğlu, şöyle konuştu: “Her gün yaklaşık 10-20 kişilik gruplarla rafting yapılıyor. Çoruh'daki faaliyetlerimiz başlangıcına kadar devam ediyor. Ağustos ayına kadar bu sporu yapmamış olanlar da dahil tüm rafting tutkunlarını Çoruh Nehri'ne davet ediyoruz. “Doğanın tadını çıkarmak isteyenleri buraya bekliyoruz” dedi.

Kurtoğlu, girdaplı ve kuvvetli akıntıya sahip nehirde rafting yaparken ziyaretçilerin büyük heyecan yaşadığını sözlerine ekledi.

“ÖZELLİKLE BU SEZON ÇORUH DAHA FAZLA COŞKU AÇIYOR”

Nehirde rafting yapan Can Abdulbaki Bozo ise heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşadıklarını söyledi.

Sezon boyunca profesyonel ve amatör birçok kişinin Çoruh'ta rafting yaptığını belirten Bozo, şöyle konuştu:

“Özellikle bu sezon Çoruh daha canlı akıyor. Bu nedenle rafting faaliyetlerine sezon boyunca devam edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bize eşlik etmek isteyen tüm dostlarımızı ağırlıyoruz. Burada sadece spor yapmıyoruz aynı zamanda Bayburt'un doğal güzelliklerine de eşlik ediyoruz. Birçok turist grubu da buraya geliyor ve onları da burada ağırlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir