Bozcaada'da Minik Ev Yasağı: Elektrik ve su hizmeti verilmeyecek – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bozcaada belediye meclisinde 9 Nisan 2021'de alınan kararda, “Minik Ev” olarak bilinen tekerlekli ahşap evin bulunduğu adadan geçiş yasaklandı.

Bozcaada Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Elbir Uslu ise şunları söyledi: “İktidara gelmeden önce çok sık karşılaşılan bir durumdu. Artık her hafta her gemiden gelen 'Küçük Evler' ile karşı karşıya kalıyoruz. Adanın doğal yapısına uygun değil, imar konusuna aykırı olduğunu düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili ön hazırlıklarımızı yaptık, Edirne, Bodrum, Muğla gibi il ve ilçelerde bu uygulamalar yapılıyor ve kararlar alınıyor. .

Bu konuda mutlaka yaptırım uygulamaya çalışacağız. Aldığımız tedbirler aslında adanın ve doğal yapısının korunmasına yönelik, bunları gerçekleştirmenin maliyeti de çok yüksek olduğundan mutlaka engellemeye çalışacağız. Bu konuda kararlar alacağız. Yaptırım uygulayacağız. Güvenlik açısından da yanlış, müdahale kontrol edilemiyor. Bu noktada birçok sorun var. Sanırım elimizden geldiğince onları engellemeye çalışmayı düşünüyoruz. Şu anda rotasyonda olan reklamlar zaten var. “Herkes Minik Evlerin kiralanmasıyla ilgili paylaşımlar yapıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir