Ayvalık'ın plajları ve koyları tatilde misafirlerini ağırlayacak

Sokakları zeytin kokan Cunda (Alibey) başta olmak üzere 22 adası var. Ayvalık17 kilometrelik kumsalı, gün batımının izleneceği en güzel yerlerden biri olan Şeytan Sofrası ile Sarımsaklı Plajı, kamp ve dalış alanları, masmavi plajları ve koyları, taştan tarihi evleri, yemekleri ve temiz havasıyla dikkat çekiyor.

Ayvalık, yaklaşık 20 bin yatak kapasiteli 425 konaklama tesisiyle hem yaz aylarında hem de diğer sezonlarda başta İstanbul olmak üzere çevre illerden ziyaretçi ağırlıyor.

Yaz sezonunu okul tatiliyle açacak olan ilçedeki konaklama tesislerinde 16 Haziran'da başlayacak Kurban Bayramı tatilinin hazırlıkları tamamlandı.

İdari izinle 9 güne uzatılan tatil döneminde otel ve turistik pansiyonlarda rezervasyonlar yüzde 70'e ulaştı. Kurban Bayramı'na kadar birçok işletmenin tam istihdama ulaşması bekleniyor.

Ayvalık Turizmi Geliştirme Derneği Genel Sekreteri Ümit Özgültekin, tatil için Ayvalık'a ilginin büyük olduğunu söyledi.

Rezervasyonların hızla devam ettiğini belirten Özgültekin, şöyle konuştu: “Bu yıl çok fazla son dakika varışları olacak gibi görünüyor. Tatilin ikinci gününe kadar rezervasyonlarımız devam edecek ve yüzde 100 doluluğa ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Özgültekin, Kurban Bayramı'nın ilk gününün genellikle kurbanlar ve aile ziyaretleriyle kutlandığını, tesislerin ikinci günden itibaren yüzde 100 doluluğa ulaşmasının beklendiğini anlattı.

Bayram sonrası ile ilgili ise Özgültekin, “Temmuz ve ağustos ayı rezervasyonlarımız gelmeye başladı. Umarım güzel bir yaz geçiririz.”

Ayvalık'ın plajları ve koyları tatilde misafirlerini ağırlayacak - 2

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Anadolu Cunda Mesleki ve Teknik Lisesi bünyesindeki Cunda Uygulama Oteli Müdürü Abdülaziz Yüksek de tatil öncesi hazırlıklarını tamamladığını söyledi.

Bayram tatili için artık rezervasyon alamayacaklarını belirten Yüksek, şöyle konuştu: “Otelimiz dolu dolu bir bayram geçirecek. Ayvalık'ta bayram sonrası otelimizde yapacağımız seminere ek olarak misafirlerimize hizmet vermeye devam edeceğiz. Ülkemizin turistik açıdan değeri olan, doğal güzellikleri ön planda olan, görülmesi gereken bir şehir olduğunu belirterek, “Ziyaret edilmesi ve keşfedilmesi gereken bir güzergahtır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir