Ağrı'daki Murat Kanyonu doğa tutkunlarını ağırlıyor

Ülkenin merkezinde yer alan ve adını içinden geçen Murat Nehri'nden alan kanyon, kışın karla kaplı görünümü, ilkbaharda ise yeşilin farklı tonlarıyla farklı bir güzelliğe bürünüyor.

Bazı yerlerinde yaklaşık 50 metre yüksekliğinde dik kayalıkların yer aldığı kilometrelerce uzunluktaki kanyon, mayıs ayında yaşanan yoğun yağışların ardından yeşile büründü.

Murat Nehri'nin ayrı bir güzellik kattığı kanyon, güzel havalarda doğa severleri ağırlamaya başladı. Dinlenmek için dere kıyısında bulunan millet bahçesine gelen vatandaşlar, buradaki kamelyaların üzerine oturup piknik yaparken, çocuklar da park alanlarında oyun oynayıp eğleniyor.

Kanyon ve çevresinin doğal güzellikleri drone ile gözlemlendi. Vatandaş Hasan Fırat, Doğubayazıt'tan kanyona piknik yapmak için geldiklerini söyledi.

Kanyonu çok beğendiğini belirten Fırat, “Baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla buraya geldik. Önce kaplıcaya gittik, güzel kaplıca tesisleri var. Şimdi de kanyona geldik. Temiz ve güzel bir havası var, çocukların bile eğlenebileceği doğal bir ortam.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir