Türkiye sandık başına giderken seçim yolculuğu da başladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Yerel seçimlerde oy kullanmak için memleketlerine giden vatandaşların internetten bilet satışlarında patlama yaşanmasına neden oldu.

Bir internet sitesinin açıkladığı verilere göre, 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle en yoğun seyahat hareketliliği Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yaşanıyor.

SİİRT BİRİNCİ

Kayıtlı ilçelerden uzakta yaşayan vatandaşların oy kullanmaya döndüğü illere bakıldığında en büyük artışın otobüs ve uçak yolculuklarında yaşandığı, il bazında ise Siirt, Ağrı, Batman Mardin, Muş, Kars, Giresun, Ordu, Rize ve Tokat.

Geçen yıla göre online bilet satışlarının en fazla arttığı ilk 20 ilin bölgelerine bakıldığında 8 il Doğu Anadolu Bölgesi'nde, 6 il Karadeniz Bölgesi'nde, 4 il ise Güney Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Orta Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde ise birer il olduğu görülmektedir.

Yerel seçimlerde oy kullanacak vatandaşlar uçak biletlerini seçimlerden yaklaşık 2 hafta önce alırken, otobüs biletlerini ise ağırlıklı olarak seçim haftasında alıyor. En çok biletin alındığı tarih 29 Mart oldu.

NTV'yi sosyal medyada takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir