Sivas-İstanbul YHT seferleri başlıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

“ANKARA-SİVAS YHT HATTI'NI 1 YILDA 971 BİN KİŞİ KULLANDI”

Ankara-Sivas hızlı demiryolu hattının 26 Nisan 2023'te hizmete girmesiyle Ankara-Sivas arası mesafenin 603 kilometreden 405 kilometreye, yolculuk süresinin ise 12 saatten 2 saate düştüğünü hatırlatan Bakan Uraloğlu, şöyle konuştu: Ankara-Yozgat arası mesafe de 1 saat azaldı.

Güzergah boyunca 8 istasyonla hizmet vermeye başlayan yüksek hızlı demiryolu hattının Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve son olarak da Sivas'a ulaştığını belirten Uraloğlu, şöyle konuştu: “Kırıkkale illerimiz, Yozgat ve Sivas'a da ulaşacağız. Ankara merkezli hızlı tren ağına bağlanacak olan Alta'dan geçtiğimiz yıl bu illerde yaşayan yaklaşık 1,3 milyon vatandaş hızlı trenle seyahat etme imkanına kavuştu. Ankara-Sivas arasında günlük +3 sefer, 26 Nisan 2023'te hizmete girdi.” dedi.

“4 MAYIS'TAN İTİBAREN SİVAS-İSTANBUL BAĞLANTISIZ Ekspres YHT İLE BAŞLIYOR”

Sivas ve Ankara'dan yüksek hızlı trenle seyahat eden yolcuların Sivas-İstanbul direkt sefer talepleri doğrultusunda çalışmaların tamamlandığının müjdesini veren Uraloğlu, şöyle konuştu: “Saat 13.00'te Sivas'tan ayrılacak olan hızlı trenimiz. 4 Mayıs'tan itibaren açık bir şekilde ve durmadan İstanbul'a doğru yola devam edeceğiz.” .

483 yolcu kapasiteli setlerle çalıştırılacak ekspres trenlerimiz 08.40'ta İstanbul'dan hareket edecek, 15.58'de Sivas'a varacak, 13.00'de Sivas'tan ayrılacak ve 20.08'de İstanbul'a ulaşacak. .

Bakan Uraloğlu, İstanbul-Sivas yolculuğunun 7 saat 18 dakika, Sivas-İstanbul yolculuğunun ise 7 saat 8 dakika süreceğini belirterek, şöyle konuştu: “Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Arifiye'de hızlı ekspres trenler duracak. ve Pendik ile Sivas ile İstanbul arasında ilerleyen Progressives, “Bu günlerde yolcuların taleplerini dinleyip gerekli değerlendirmeleri yapıp, işletme planında değişiklik yapacağız” dedi.

NTV'yi sosyal medyada takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir