Kocaeli Hayvanat Bahçesi bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Darıca İlçesi'nde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olanlar da dahil olmak üzere 160 türden 1500'ün üzerinde canlıya ev sahipliği yapan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde ziyaretçilerin bayram hazırlıkları tamamlandı. Ulaşım kolaylığı nedeniyle çevre illerin ve büyük şehirlerin ilgisini çeken hayvanat bahçesi, şehir stresinden uzaklaşmak isteyenlere doğa ve hayvanlarla vakit geçirme fırsatı sunuyor.

Bayram süresince hayvanat bahçesinde çocuk atölyeleri, hayvan besleme gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Tatil sırasında hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, rehberler sayesinde pek çok türü yakından görebilecek ve onlar hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Eğitim Dairesi Müdürü İbrahim Cüver, AA muhabirine, bayram döneminde ziyaretçi yoğunluğu beklediklerini söyledi. Yetişkinlerin ve çocukların pek çok farklı türü merak ettiğini belirten Cüver, şöyle konuştu: “Tatillerimiz genel olarak yoğun ilgiyle geçiyor. Parkımızda genellikle çocuklarımızın da ilgisini çeken birçok canlı bulunuyor. Onların da ilgisini çeken birçok tür var. Yetişkin ziyaretçilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Çoğunlukla koruma altındaki türleri görmeye gelen ziyaretçilerimiz oluyor.” dedi.

Bayrama özel programlar hazırladığını söyleyen Cüver, “Bayram boyunca 17 etkinliğimiz var. 4 gün boyunca devam edecek. Ayrıca yüz boyama etkinliklerimiz, atölyelerimiz, ahşap boyama etkinliklerimiz, tavşan besleme ve Aldabra'nın dev kaplumbağaları da olacak. çocuklarımız için etkinlikler.” Dedi. Tatillerde ağırlıklı olarak çevre illerden ziyaretçi ağırladıklarını belirten Cüver, şöyle konuştu:

“Genellikle tatil dönemlerinde yabancı turist yoğunluğu fazla oluyor ancak parkımıza daha çok İstanbul, Sakarya, Edirne gibi illerden yerli turistler geliyor. Tatil dönemlerinde ise Bolu, Düzce gibi bölgelerden gruplarımız geliyor. Ayrıca bireysel ziyaretçi sayısı da çok fazla. Parkımıza gelin. Şehrin stresinden ve yoğunluğundan kaçmak ve doğanın tadını çıkarmak için buraya gelecek ziyaretçilerimiz “Birlikte eğleneceklerine inanıyorum. Genel olarak ormanlık bir ortam olduğundan ziyaretçilerimiz sıcak iklimden etkilenmemektedir. “

Cüver, ziyaretçilerin tatil hazırlıklarını tamamladıklarını anlatarak sözlerini şöyle tamamladı:

“Akademik yılın hemen ardından tatillerin olması yoğunluğumuzun artacağını gösteriyor. Bu nedenle teknik ve hayvan yönetim ekibimiz, bakıcılarımız ve ticari alanlardaki personelimiz tatil hazırlıklarını tamamladı. Ziyaretçilerimize iyi bir deneyim yaşatmak ve eğlenmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir