Bayramda Babadağ'dan 7 bin 117 kişi yamaç paraşütüyle uçtu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ölüdeniz ilçesinde bulunan 1965 metre rakımlı Babadağ, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti heyecanlandırıyor. Babadağ yamaçlarından yamaç paraşütü ile havalanan tatilciler, Ölüdeniz'in muhteşem manzarasını kuşbakışı hayranlıkla izleme fırsatı buluyor.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Babadağ'dan 7 bin 117 kişi yamaç paraşütüyle uçtu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, tatilin yoğun geçtiğini söyledi.

Tatilde Babadağ'dan yamaç paraşütü uçuşlarının yerli misafirlerin yanı sıra İngiliz, Çinli ve Rus turistler tarafından da yapıldığını belirten Çıralı, şöyle konuştu: “Geçen yıl 9 günlük tatilde Babadağ'dan 7 bin 117 yamaç paraşütü uçuşu vardı. Babadağ'dan bin 314 yamaç paraşütü uçuşu “Bu uçuşla tüm zamanların rekoru kırıldı. Bu yıl geçen yıl yapılan uçuş sayısının geçeceğine inanıyoruz” dedi.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Pilotları Kooperatifi Başkanı Tolga Yıldırım, tatil nedeniyle Ölüdeniz'de trafiğin durduğunu söyledi.

Bayram boyunca Babadağ'dan yamaç paraşütü uçuşlarının yüzde 60'ının yerli tatilciler tarafından yapıldığını belirten Yıldırım, yoğunluğun sezon sonuna kadar devam etmesini beklediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir