Amanos Dağları'ndaki şelalelere büyük ilgi

Hatay'ın Erzin ve Hassa ilçeleri sınırında Amanos DağlarıKarlar eridikçe dereler taştı, göller oluştu, şelaleler güzel manzaralara kavuştu.

Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan 67 metre yüksekliğindeki Şarlayan şelalesi görenleri büyülüyor. Bölge doğası ve orman örtüsüyle Karadeniz kadar güzeldir. Kurban Bayramı tatilini fırsata çeviren doğaseverler bölgeye akın ederek, bol bol fotoğraf çektiriyor ve gölde yüzüyor.

Kış aylarında şiddetli yağışlardan nasibini alan Amanos bölgesinde kara yolları zarar gördü. Hasarlı yollarda ilerleyemeyen vatandaşlara belediye ekipleri müdahale etti.

Hasar gören yollar onarılırken doğaseverler daha rahat nefes aldı. Araçlarla şelale alanına ulaşan doğaseverler, Amanos Dağları'nın güzellikleriyle karşılaştı. Her hafta yüzlerce doğa tutkunu Amanos Dağları'na giderek manzaranın tadını çıkarıyor.

Doğa tutkunları, kayın ve ıhlamur ağaçlarının altında yürüyüş yapıp, yeşillikler arasında oluşan doğal göllerde yüzerek rahatlıyor. Yolculuğuna devam eden doğaseverler, Amanos'taki 67 metrelik Şarlayan şelalesini ve dağın içindeki turkuaz doğal gölün güzelliğini görünce yorgunluklarını unutuyor. Doğa tutkunları bölgeye akın ederek bol bol fotoğraf çekerek ve gölde yüzerek gezinin tadını çıkarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir