15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik treni yola çıkıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bakan Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik treni hakkında bilgi verdi.

Trenin “Milletin Zaferi” temasıyla tasarlandığını vurgulayan Uraloğlu, şöyle konuştu: “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, 2018 yılında başlayan Demokrasi ve Milli Birlik Treni 15 Temmuz'da yola çıkacak. Bu yıl altıncı kez Ankara hızlı tren garından 14 günde ayrılacak. Temmuz ayında sınır dışı edilecek.

Ulusal hafızamıza kazınan 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 şehidimizi özlemle anıyor, 2.740 gazimize şükranlarımızı sunuyoruz.

“15 Temmuz'daki Demokrasi ve Milli Birlik Trenimiz, Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında belirlenecek tarifeye göre 2 ay boyunca 56 bin kilometre yol kat edecek ve yaklaşık 60 bin yolcu taşıyacak.”

Uraloğlu, trenin 411 yolcu kapasitesiyle hizmet vereceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Demokrasi ve milli birlik bilinciyle milletimizin darbe girişimine karşı mücadelesini sadece bir gün değil her gün trenlerimizle canlı tutmaya devam ediyoruz.

Milletimizin mücadelesini ve her 15 Temmuz'da gelenek haline gelen darbe girişimine karşı kahramanlık destanını trenlerimizde nesilden nesile aktaracağız. “Milli irademize, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza karşı verilen bu savaşta canlarını feda eden 251 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir