Wimbledon Tenis Turnuvası: Çek raket Marketa Vondrousova tek kadınlarda şampiyon oldu

Çek tenisçi 1 saat 20 dakika devam eden karşılaşmayı 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Sezonun üçüncü Grand Slam tenis turnuvası Wimbledon’da tek bayanlar finalinde Çek Marketa Vondrousova, Tunuslu Ounce Jabeur’u 6-4’lük setle 2-0 yenerek şampiyon oldu.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvanın tek bayanlar finalinde seri başı altıncı Jabeur ile dünya 42 numarası Vondrousova karşı karşıya geldi.

Karşılıklı servislerin durduğu ilk sette 4-2’lik skora karşın 6-4’lük skorla galip gelen Vondrousova mücadelede 1-0 öne geçti.

İkinci sette servis kıran Jabeur, peşinden toparlanarak skoru 3-1’e getirdi. Jabeur’ün maç süresince yapmış olduğu eleştiri hataları değerlendiren Vondrousova, bu sefer 3-1 geriden gelmeyi başardı. İkinci seti 6-4 kazanan Çek tenisçi, 1 saat 20 dakika devam eden karşılaşmayı 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Vondrousova, 2019 Fransa Açık’tan sonrasında kariyerinin ikinci Grand Slam finalinde ilk şampiyonluğunu kazanmıştır.Çek raketçi, açık devrede seribaşı olmadan bir Wimbledon şampiyonluğu kazanan ilk hanım tenisçi oldu. Vondrousova ek olarak bayanlar için dünyanın en düşük dereceli Wimbledon şampiyonu oldu.

Jabeur ek olarak kariyerinin üçüncü Grand Slam finalini Wimbledon’da arka arkaya iki kez yitirdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası