Tisan Adası Nerede, Nasıl Gidilir? Tisan Adası Gezilecek Yerler Nelerdir?


Tisan Adası Neredir?

Hzuurn ve naturel güzelliklerin alabildiğince gözler önüne serildiği bir atmosfere haiz olan Tisan Adası, bulunmakta olduğu konumu bakımında Mersin’e bağlı durumda olan Silifke kazasının bir beldesi durumunda olan Yeşilovacık’ta bulunmaktadır. Mersin’e bağlı bir ilçe olan Silifke’nin ilçe merkezine ortalama olarak 31 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu bakımdan ulaşımı kolay olan bir noktada yer verilmiştir.

Tisan Adası’na Nasıl Gidilir?

Tisan adasıyla ilgili ilgili olarak bölgeyi ziyaret etmek isteyen dinlence tabiat tutkunlarının en oldukca merak ettikleri konuların başlangıcında bölgeye ulaşımın iyi mi sağlanacağı hususu gelmektedir. Bu kapsam doğrultusunda Tisan Adasına iyi mi gidilir sorusu en oldukca sorulan ve yanıtı büyük bir dikkatle araştıran konulardan biri olma niteliği taşımaktadır.

Tisan adasına ulaşım noktasında yararlanılabilecek seçeneklerden biri havayolu olmaktadır. Adana Tisan adası konum olarak hava limanından 170 km uzaklıkta yer verilmiştir. Tisan adasını ziyaret etmek isteyenlerin ilk olarak Mersin’den Silifke ilçesine ulaşım sağlamaları gerekmektedir. Tisan adasının Mersin’in mühim ilçelerinden biri olma niteliğine haiz olan Silifke ile olan mesafesi ise 32 km kadardır.

Tisan Adası ile Silifke ilçesi içinde kendi kişisel aracı ile yolculuklarını gerçekleştirmek isteyenlerin bilmesi ihtiyaç duyulan en mühim konuların başlangıcında bu bölgeye ulaşımın sağlanmasında kullanılan yolun oldukca fazla virajlı ve bir fazlaca engebeli bir yapıda olduğudur. Bundan dolayı Tisan Adası’na ulaşım bazı ziyaretçiler için bir fazlaca zahmetli olabilmektedir. Sadece şehrin karmaşasından uzaklaşmak, bunaltan trafiğinden kaçmak isteyenler için esasında pek de caydırıcı bir gezi olduğu söylenemez.

Tisan Adası Gezilecek Yerler Nedir?

Tabiatın büyüleyici güzelliğinin ve tarihin ilgi çekici atmosferinin keşfedilmeyi bekleyen taraflarını öğrenmeyi mümkün hale getiren Tisan Adası’nda görülmeye kıymet niteliğe haiz olan pek oldukca yer bulunmaktadır. Bu yerlerden bazılarını şu şekilde listelemek mümkündür:

– Zamanı Bizans Kilisesi
– Aphrodisias Antik Kenti,
– Göktepe
– Zamanı Bizans Kulesi
– Kösrelik Adası
– Tisan Koyu

Türkiye’nin keşfedilmeye kıymet noktalarından biri olarak öne çıkmakta olan Tisan Adası, sakinlik ve refah veren atmosferi ile ziyaretçilerine tam bir dinlence ve yenilenme ortamı sunan el değmemiş yerlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Bu anlamda tüm bir senenin üstünde bıraktığı yorgunluğu ve ağır stresi arkasından bırakmak isteyenlerin öncelikli tercihleri içinde yerini alıyor.

Tisan Adası Konaklama Koşulları

Tisan Adası’nda bulunan saklı kalmış durumdaki güzellikleri ilk olarak keşfetmek için bölgeye gidenlerin konaklama gereksinimleri ve bütçeleri doğrultusunda hizmet sunmakta olan pek oldukca otelin varlığı söz mevzusudur. Fakat söz mevzusu durumdaki otellerin bölgeye olan mevcut mesafeleri 1.3 km ile 18 km içinde farklılık göstermektedir. Bunun bununla beraber otellerin bölgeye olan yakınlığı ve hizmet kalitesi açısından gecelik konaklama fiyatlarında da son aşama mühim farklılıkların varlığı söz mevzusu olabilmektedir.

Tisan Adası Zamanı

Yaşamakta olduğumuz çağda Tisan adıyla anılmakta olan antik şehrin tarihte kullanılmış olan eski adı Aphrodisias’tır. Tisan antik kenti, M.Ö. 7. Yüzyılda bu bölge sınırları içinde kurulmuş olan ve zamanı bir fazlaca eskiye uzanan antik şehir olma niteliği taşımaktadır.

Tisan antik kenti ilk kurulduğu tarihlerde bir Yunan kolonisi konumuna haiz durumdaydı.İlerleyen süreçler içinde ise burası pek oldukca değişik medeniyete daha kucak açmış olan bir bölge haline gelmiştir. Bu bölgenin haiz olduğu mühim seviyede varlıklı bir kalite barındıran geçmişi, Tisan’ın günümüzdeki zamanı zenginliğinin dayanağını meydana getirmektedir.

Yaşamakta olduğumuz çağda Tisan Adası üstünde, Yunan Kolonileri tarafınca kurulmuş durumda olan etkisinde bırakan niteliğe haiz durumda olan antik şehir kalıntılarına rastlamak mümkün olmaktadır. Akdeniz bölgesinin keşfedilmeyi bekleyen mühim saklı cennetlerinden biri olarak da malum Tisan Adası, tertemiz, berrak ve turkuaz rengindeki masalsı güzelliğe haiz koyları, görenleri adeta kendisine fanatik bıraka görkemli güzellikteki plajları, birbirinden ilgi çekici özelliğe haiz durumdaki zamanı kalıntıları ve nefes kesici güzellik sergileyen büyüleyici doğasıyla ön plana çıkmaktadır.

 


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası