Tatil için Afganistan’a giden İngiliz genç, askeri uçakla tahliye edildi

Geçen hafta Afganistan’a tatile giden İngiliz talebe, İngiliz ordusu tarafınca tahliye edildi.

22 yaşındaki Miles Routledge, yolculuğuyla ilgili 4chan, Feysbuk ve Twitch paylaşımlarıyla dikkatleri üstüne çekti.

Perşembe günü Routledge, “İngiliz ordusundaki başarı göstermiş insanoğlu yardımıyla” Dubai’ye tahliye edildiğini duyurdu.

Fizik talebesi Routledge, askeri tayyare olduğu ortaya çıkan uçağın içinde paylaşmış olduğu bir videoyla haberi duyurdu.

Routledge Feysbuk’ta “Taliban havaalanına gitmemize izin verdi. Birçoğuyla tanıştık. Uzun bir geçiş süreci fakat hepimiz gülüyor ve merhaba diyordu. Bazıları onlarla özçekim yapmış oldu.”

Routledge niçin Afganistan’a gitmişti?

22 yaşındaki “dünyanın en tehlikeli 10 yeri”ni araştırdıktan sonrasında Afganistan’a gitmeyi planlamıştı.

Twitch’te yapmış olduğu bir video paylaşımında, “En keyifli ülke hangisi olur diye düşündüm. Bunaltıcı olmayan, değişik ve coşku verici bir yer neresi olabilir dedim.” Routledge, Londra ya da İspanya’ya gitmek istemediğini altını çizdi.

“Google’da en tehlikeli 10 ülkeyi arattım ve bir sıralama yaptım. Afganistan zirvedeydi.”

Bu, Routledge’ın ilk sıradışı dinlence yeri değil. İngiliz talebe, iki yıl ilkin Çernobil nükleer felaketinin meydana geldiği bölgeyi de gezdi. Raoutledge, Çernobil bölgesine yapmış olduğu ziyaretten sonrasında bu tür seyahatlerin kendisine daha fazlaca çekici gelmeye başladığını söylüyor.

Genç, Input Mag’e “Sahilde güneşlenmeyi seçseydim bundan nefret ederdim” dedi.

Tayyare bileti ve vize için bin 280 avro harcayan Routledge, Afganistan’daki durumun bu kadar süratli değişeceğini tahmin edemediğini söylemiş oldu.

Routledge, bir sonraki gezi durağı olarak Şimal Kore’ye gitmek istediğini söylüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası