Sudan’da pazar yerine hava saldırısı: En az 40 ölü

Bölgede bulunan gönüllüler, oldukça sayıda kişinin de yaralandığını ve can kayıplarının artmasının olası bulunduğunu belirtti.

Sudan’ın başkenti Hartum’da bir pazar yerine düzenlenen hava saldırısında en az 40 kişinin öldüğü bildirildi. Yaralıların hastaneye taşınmaya devam etmiş olduğu bu yüzden ölü sayısının artabileceği kaydedildi. 

REKLAM

Sudan’da ordu ile Süratli Destek Güçleri içinde aylardır devam eden çatışmalarda sivil can kayıpları artmaya devam ediyor. 

Mahalli gönüllülerin bildirdiğine nazaran başkentin güneyinde bulunan Quoro pazarına hava saldırısı düzenlendi. 

Saldırının peşinden öncelikle 11 olarak açıklanan ölü sayısının 40’a yükseldiği kaydedildi. Bölgede bulunan gönüllüler, oldukça sayıda kişinin de yaralandığını ve can kayıplarının artmasının olası bulunduğunu belirtti. 

Mahalli halk ülkede bir tek orduda tayyare bulunmuş olduğu için saldırının sorumluluğunun orduya ilişkin bulunduğunu kaydediyor.   

Sudan’da 15 Nisan’da başlamış olan iç harpte, yerleşim bölgelerindeki çatışmalar yoğunlaştıkça sivil can kayıpları da yükseliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası