Sıcaklık rekoru kırılan İtalya’da 16 şehir için kırmızı alarm verildi

Uzmanlar, gelecek hafta Avrupa genelinde yüksek sıcaklıkların devam edeceğini söylüyor.

İtalya’da sıcaklıklar üstün dereceli seviyelere tırmanırken, hükümet Roma da dahil olmak suretiyle ülke genelinde 16 şehir için kırmızı alarm verdi.

Hükümet, vatandaşları 11:00 ile 18:00 içinde direkt güneş ışığından kaçınmaları ve yaşlılara ve savunmasız kişilere bilhassa dikkat etmeleri mevzusunda uyardı.

Meteorologlar İtalyanları “tüm zamanların en yoğun sıcak hava dalgasına hazırlanmaları” mevzusunda uyardı.

Aşırı sıcakların bir ayı aşkın süredir devam ettiğini söyleyen bir İtalyan, “Uzun süre devam eden sıcaklar bir süre sonrasında fizyolojik olarak acıtıyor” dedi. Diyor.

Hususi bakıma gereksinim duyan yalnız insanoğlu değil. Roma Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanlar, serinlemelerine destek olmak için donmuş yiyeceklerle besleniyor.

Avrupa’da sıcaklıklar üstün dereceli seviyelere yükselirken, İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg tweet attı: “Aradığınız işaret bu mu?” Bir fotoğraf paylaştı.

Ayrıca İspanya’nın La Palma adasındaki orman yangınlarına sıcak hava dalgasının niçin olduğu söyleniyor.

Yetkililer, şimdiye kadar 4.000 kişinin ayrılmış olduğu bölgede yerinden edilmiş yeni insanoğlu olabileceğini söylüyor.

Meteorologlar İtalya, İspanya, Fransa, Almanya ve Polonya’da yüksek sıcaklıkların gelecek hafta da devam edeceği mevzusunda uyarıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası