Sarımsaklı Plajı Nerede? Sarımsaklı Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?


Osmanlı Devletine vergi ödemekle yükümlü olan Midilli Adası Prensi Gateluzio vergilerini geciktirince Fatih Sultan Mehmet Midilli’ye donanma gönderir. Bu şekilde Midilli Adası alınır. Böylece bölgeye yeniçeriler yerleştirilir. 1983-1913 yıllarında ise Yugoslavya’dan ve Yunanistan’dan gelen Türkler bu bölgeye yerleştirilir.

Sarımsaklı Plajı Nerede?

Türkiye’nin en uzun plajları içinde yer edinen Sarımsaklı Plajı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunuyor. Mühim dinlence merkezlerinden Ayvalık’ın Küçükköy beldesinde Sarımsaklı Plajı içeriyor. Bununla birlikte Sarımsaklı Plajı her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Hepimiz tarafınca beğenilen Sarımsaklı Plajı organik güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Akdeniz ikliminin yaşandığı Sarımsaklı Plajında kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak oluyor. Öğle vakitlerinde ise imbat ya da meltem serinliği yaşanır. Bölge halkı ise gezim ile geçimini sağlıyor. Bununla birlikte hayvancılık ve ziraat sektörü ön plana çıkıyor.

Sarımsaklı Plajı Ücretli mi?

Organik güzellikleri olan Sarımsaklı Plajına girişler parasızdır. Bu plaja gelmek isteyenler de sadece şemsiye ve şezlong kiralayabilirler. Plajda kullanılan şemsiye ve şezlonglar kiralanacağı için belirli bir karşılık ödenebilir. Bunun yanı sıra çevre illerden ve kent dışından gelen yerli ve yabancı turistler plajda süre geçirebiliyorlar. Şimal Ege’de yer edinen Sarımsaklı Plajı bununla birlikte bir halk plajıdır. Bundan dolayı giriş için herhangi bir ücret verilmiyor.

Sarımsaklı Plajı’na Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı Plajı’na ulaşım oldukça kolaydır. Ayvalık’ın otel ve plaj bölgesinde yer edinen Sarımsaklı Plajı Ayvalık merkeze 8 kilometre uzaklıkta içeriyor. Bunun yanı sıra 7 kilometre uzunluğunda yer edinen Sarımsaklı Plajı 100 metre enindedir. Balıkesir ile Sarımsaklı Plajı arası 130 kilometredir. Bu da ortalama 1 saat 30 dakika yol sürmektedir. Bursa ile Sarımsaklı arası ortalama 280 kilometre sürerken yol ise ortalama 520 kilometredir. Hususi vasıta ile seyahat yapıldığında bu da 7 saat 10 dakika sürüyor.

Sarımsaklı Plajının Özellikleri Nedir?

Ayvalık’ta yer edinen Sarımsaklı Plajı benzeri olmayan ve organik güzellikleri bulunan bir plajdır. Sarımsaklı Plajları olarak malum yerde de 22 ayrı plaj bulunuyor. Bu bölgede konaklama seçenekleri içinde kamplar ve oteller de içeriyor. Her bütçeye uygun olarak birbirinden güzel oteller içeriyor. Gündüz plajda süre geçiren tatilciler sonrasında teknede ve ya eğlence mekanlarında eğlenebiliyorlar. Güzel bir dinlence bölgesi olan Sarımsaklı Plajı’nda benzeri olmayan gün batımı izlenebilir. Bununla birlikte temiz ve ince kumlu plajda denize girilebiliyor. Mavi bayraklı olan Sarımsaklı Plajında deniz de oldukça berrak ve tertemizdir. Turkuaz renkli deniz de güzel bir görünüme haizdir.

Sarımsaklı Plajı İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Sarımsaklı Plajı, Şimal Ege’de denize girilebilecek en güzel plajlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra Halk Plajı olan Sarımsaklı Plajı 7 kilometrelik sahil şeridinden oluşuyor. Tamamen kumluk bir bölge olan Plajın en mühim özelliği kumların vücuda yapışmıyor olmasıdır. Turkuaz rengi deniz ve ince kumu ile Sarımsaklı Plajı da organik bir güzellik olarak ön plana çıkıyor. Bununla birlikte Sarımsaklı Plajı çevresinde 6 kamp, 9 gezim işletmesi, 2 tane işletme, 59 tane de konaklama tesisi bulunuyor. Ek olarak 160 tane de restoran, bar, disko benzer biçimde işletmeler bulunuyor.

Sarımsaklı Plajı, dinlence yapmak için oldukça mühim bir bölgedir. Çevre illerden ve yurtdışından gelen pek oldukça gezgin denize girmek için Sarımsaklı Plajı’na girebilirler. Bununla birlikte tatillerini bu bölgede geçirmek isteyen kişiler konaklamak için otel ve pansiyonlarda kalabilirler. Her bütçeye uygun otel ve ya barıncak bulunabilir. Ek olarak tabiat turizmi yapmak isteyenler plajda bulunan kamp bölgelerinde kamp da yapabilirler. Bölgede bulunan Şeytan Sofrasında gün batımı da güzel bir şekilde izlenebilir. Ek olarak Cunda Adası’nda ve Ayvalık Merkezindeki eğlence mekanlarına da gidilebilir. Eşi olmayan doğası ile beraber Sarımsaklı Plajı her yıl pek oldukça turisti ağırlıyor.

 


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası