Riva Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Riva Plajı Özellikleri Nelerdir, Kamp Yapılır Mı?

Riva Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Riva Plajı Özellikleri Nedir, Kamp Yapılır Mı? – Gezi Haberleri

Riva Plajı Nerede, Nasıl Gidilir? Riva Plajı Özellikleri Nelerdir, Kamp Yapılır Mı?

Riva Plajı Nerede?

Riva Plajı, İstanbul ili ve Beykoz ilçesi sınırları içinde yer edinen ve ücretli olarak hizmet veren bir plajdır. Riva Plajı’nın bağlı bulunmuş olduğu ilçenin merkezine ise, 20 km uzaklıkta içeriyor. Riva plajı, tatile çıkamayan bilhassa de İstanbul’da yaşayan kişiler olmak suretiyle bununla beraber bazı çevre illerdeki yaşayan kişilerin de büyük ilgi gösterdiği güzel bir plajdır.

Anadolu Yakası kesiminde ve Beykoz ilçesinde yer edinen bu plaj denize girebilen sahiller içinde yer alır. Genel anlamda hafta sonlarında günübirlik olarak bölgeye gelen ziyaretçilerin yoğun bir ilgi gösterdiği Riva plajı tatile zamanı olmayanların kaçış noktasıdır.

Riva Plajı Nasıl Gidilir?

Riva plajı, İstanbul ilinin Anadolu yakası tarafında yer alır. Beykoz kent merkezinden ortalama olarak 22 km, Kavacık ile TEM sapağından ise ortalama olarak 23 km uzaklıkta yer alır. Riva plajına bununla beraber toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz. Beykoz kent merkezinden hareket eden 137 numaralı minibüsleri ya da otobüsleri tercih ederek bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Riva Plajı’na kendi hususi aracınız ile ulaşmak için Anadolu yakasından İkinci Köprü yolu yönünde doğru ilerlerken köprüden ilkin son çıkış olan Kavacık kavşağından çıkarak ilerlemeniz gerekiyor.

Ilkin Beykoz, Kavacık, Riva tabelalarını sonrasında da Plonezköy, Acarlar mahallesi, Riva tabelalarını takip ettiğiniz vakit ortalama otuz dakika sonrasında Riva’ya ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakasından gelenler ise 2. Köprüyü geçtikten sonrasında ilk çıkış olarak malum Kavacık sapağından ayrılarak aynı tabelaları takip ederek bölgeye ulaşabiliyor.

Riva Plajı Özellikleri Nedir?

Riva kelimesi Rum kökenlidir ve aslen su kenarında bulunan yerleşim bölgesi manasına gelir. Riva plajı da adını bu yüzden almıştır. Vatanımızda İstanbul ve çevresinde yaşayan insanların havaların ısınması ile beraber günübirlik olarak dinlence için geldiği bölgeler içinde yer alır. Bu plajda denize girilebilecek kamp alanları, plajlar ve mesire alanları da bulunur. Bu yüzden de her bütçeye hitap eder.

Riva plajı, dinlence planları günübirlik yapıldığında tercih edilen plajlar içinde yer alır. Fakat konaklama yapmak isteyen kişiler için bölgede lüks oteller ve de her bütçeye uygun pansiyonlar da bulunuyor. Bu plaj, İstanbul’un nerede ise en temiz olan denizleri içinde yer alır. Bununla beraber isteyen kişiler Riva plajından tekne kiralayarak Riva Deresi üstünde tekne turu da yapabilir. Giriş tarafındaki Riva Plajı, Elmasburnu Plajı buraya gelen kişilerin en fazla tercih etmiş olduğu plajlar içinde içeriyor. Bölgede oldukca sayıda koy bulunuyor. Bununla beraber Riva Kalesi‘ne de çıkabilirsiniz.

Riva Plajında Kamp Yapılır mı?

Riva plajında yaz sezonunda kamp yapmak isteyenlerin öteki sezonlara bakılırsa yazları bölgenin birazcık daha kalabalık bulunduğunu bilmesi gerekir. Fakat yer bulunmuş olduğu vakit kamp oluşturmak da mümkündür.

Plajı ve denizi oldukca güzel olduğundan pek oldukca şahıs buraya gelmiş olarak kamp kurarak sabah uyandığı vakit denizin görkemli güzelliğini izlemeyi tercih ediyor. Riva plajında kamp oluşturmak ise, parasızdır. Kamp oluşturmak isteyen kişiler, buldukları boş alanlarda kamp kurarak güzel bir dinlence yapabilir.

Riva plajında buraya gelen kişilerin denize girebileceği pek oldukca plaj bulunuyor ve bu plajlar oldukça büyüktür. Bilhassa de bayramlarda ya da hafta sonlarında benzer biçimde dinlence günlerinde bölge oldukca kalabalık olduğundan bu plajda bazen yer bulamama benzer biçimde bir ekip problemler yaşayabilirsiniz. Riva plajında Çayağzı Koyu adında olan bu alanda bulunan plajda rahatça denize girebilirsiniz. Bununla beraber oldukca büyük bir talep gören ve çoğu zaman birinci Koy olarak da malum Elmasburnu Plajı‘na da gidebilirsiniz.

Bu plajda bununla beraber kişiler hem denize girebilir hem de isterlerse bu bölgede kamp kurabilirler. Bölgede buna ek olarak bununla beraber ikinci bir Koy olarak adlandırılan plajda da denize girebilirsiniz. Bu plaj ise, daha lüks otellerin olduğu alana oldukça yakındır. Bu plajlara giriş ücretleri ise, her yıl değişse de ortalama olarak 5 TL ile 10 TL içinde değişmiş olur. Fakat bu ücretler günümüze bakılırsa oldukca uygun olduğundan ziyaretçilerin tercih etmiş olduğu bölgeler içinde içeriyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası