Postcards: Covid-19 sonrası kruvaziyer sektörü Dubai’de eski günlerine dönüyor

2019’da kruvaziyer endüstrisi, küresel ekonomiye 130 milyon Euro’dan fazla katkıda bulunmuş oldu. 1,8 milyon kişiye istihdam yarattı ve 30 milyon yolcuyu ağırladı.

Mart 2020’de Covid-19 sebebiyle faaliyetlerine ara veren sektör, hizmetlerine tekrardan başladı.

Bu sürem Dubai’ye yarım milyondan fazla kruvaziyer turistinin gelmesi planlanıyor. MSC Virtuosa’nın burada, Port Rashid terminalinde lansmanı, şehrin yolcu gemisi endüstrisi için küresel merkezlerden biri olarak sağlamlaşmasına destek oluyor.

1.700 kişilik mürettebatı ve 6.000 yolcu kapasitesi ile bu yolcu gemisi, dünyanın en büyük, en sürdürülebilir ve teknik olarak en gelişmiş gemilerinden biridir. Mart ayına kadar Basra Körfezi’nde hizmet verecek.

MSC Cruises CEO’su Gianni Onorato, kent büyüklüğünde bir vapur ile çevre kirliliği ve sıfır emisyon hedeflerine yönelik mühim adımlar atıldığını belirterek, “Bir geminin averaj ömrü 30 senedir” diyen Onorato, “Bu yüzden 2050 yılına kadar sıfır emisyon için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak.” Bunu başarmak için çoğumuz oldukça kararlıyız. Misyonumuz, emisyonları azaltmak için her gemiyi kademeli olarak yeni teknolojiyle üretmektir.”

Bölge, kıyı süresince uzanan ve yalnızca yolcu gemilerine ayrılan kardeş terminallere haiz Dubai Limanı Yolcu Terminali’ni ihtiva eder.

İki bina, yolculara ve mürettebata güvenli bir halde karaya çıkma ve şehri keşfetme fırsatı sunuyor.

Bölgeyi gezi programlarına ekleyen birçok kruvaziyer şirketi ile bu yeni terminaller, Dubai’deki kruvaziyer turizminin iyimser havasının ve gelişme hedeflerinin sinyallerini veriyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası