Orta Doğu’nun bir numaralı golf destinasyonu Dubai

Dünyanın en prestijli sahalarına ev sahipliği icra eden Dubai’de golf sezonu ekim ayında açılıyor. BAE’deki 18 birinci derslik yarış pistinden 13’ü Dubai’de bulunuyor. Kent devasa golf turnuvalarına ev sahipliği yapıyor.

Dubai Golf CEO’su Christopher May, “Parlamento Golf Sahası birçokları için oldukça hususi bir golf sahası” diyerek sahanın Ortadoğu’daki ilk çim saha olduğuna dikkat çekiyor. Golfün gelişmesinde mühim rol oynayan saha, 1987 senesinde inşa edilmiştir. 1988 yılından bu yana ‘Dubai Desert Classic’ çöl turnuvasına ev sahipliği yapmaktadır. Golf dünyasının unutulmaz adları Tiger Woods, Rory McIlroy ve Stephen Gallacher burada kupa kazanan adlar içinde.

‘5 yıldızlı ev sahipliği’ ile meşhur Dubai, bununla beraber halka oldukça çeşitli gastronomi seçenekleri sunuyor. Dünyaca meşhur parkurlarda topa vurmak için dünya şampiyonu olmanıza gerek yok. Dünyaca meşhur turnuvalara ev sahipliği icra eden pistler, senenin geri kalanında tüm amatörlere kapılarını açıyor.

Colin Montgomery, Ernie Els ve Ian Baker-Finch tarafınca tasarlanan oldukça sayıda 18 delikli golf sahamız var” dedi.

18 delikli sahaların yanı sıra alternatif olarak 9 delikli sahalar da mevcuttur. Mesela The Track Meydan Golf ve Trump International Golf Club gece gündüz hizmet veriyor. Konuklar fişlerle golf toplarına vurma alıştırması yapabilirler. İçeride çocuklar için mini golf sahaları, barlar ve restoranlar bulunmaktadır.

Golf sonrası hizmetler de Dubai’de yükselişte. Lüks oteller ve ödüllü restoranlar, gurme lezzetleri, golf sahasına oluşturulan odaları ve dinlenme alanları ile hizmet veriyor. Bu restoranlar içinde baş şefi Izu Ani’nin olduğu Carine ilk sırada yer alırken, Phileas Fogg’un yolculuğundan esin alan Orangerie geçtiğimiz günlerde kapılarını açtı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası