Mossad’dan İran’a tehdit: Tahran’ın kalbini vurmaya hazırız

Mossad Başkanı David Barnea, Reichman Üniversitesi’nde düzenlenen bir güvenlik konferansında İran’dan gelen tehditlere yönelik açıklamalar yapmış oldu.

İsrail dış haber alma servisi Mossad Başkanı David Barnea, dünya genelinde 20’den fazla Yahudi hedefi vurma girişiminin faillerini bulmak için ‘Tahran’ın kalbine’ saldırmaya hazır olduklarını söylemiş oldu. 

REKLAM

Dış haber alma servisi Mossad Başkanı David Barnea, Reichman Üniversitesi’nde düzenlenen bir güvenlik konferansında İran’dan gelen tehditlere yönelik açıklamalar yapmış oldu.

İsrail ve müttefiklerinin geçtiğimiz yıl Avrupa, Afrika, Güneydoğu Asya ve Cenup ABD’da 27 saldırıyı önlediğini söyleyen Barnea, “Bu komplolar İran tarafınca planlandı ve yönetildi. Bu konuştuğumuz anda bile yeni saldırılar düzenlemeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Mesajımız yüksek, net ve kesin” diyen Barnea, “Hücum ekipleri göndermeye karar verenler, kusura bakmayın. Güvenilir olun size ulaşacağız ve her insanın göreceği şekilde hakkaniyet yerini bulacak. Bu geçmişte kanıtlandı ve gelecekte bunu bir sonraki seviyeye yükselteceğiz” sözlerini kullandı.

İsrail’in komplolara karışan ajanların yanı sıra onları gönderen komutanların da peşine düşeceğini söyleyen Barnea, “Bunların hesabı İran’ın derinliklerinde, Tahran’ın kalbinde sorulacaktır” dedi.

İran’ı nükleer tabanca sahibi olmakla suçlayan İsrail kendisini yok etmek istediği öne sürülen sebebi ile Tahran yönetimini en büyük düşmanı olarak görüyor.

İran ise, İsrail’i İran’daki nükleer bilim adamlarına ve tesislere saldırılar düzenlemekle suçluyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası