Leziz Peynir Sanatı : Gorgonzola Peyniri

Gorgonzola Peyniri – İtalyan ithal Peynir

Gorgonzola peyniri, İtalya’da yapılan mavi bir peynirdir. Eşsiz bir tada sahiptir. Patates gnocchi veya diğer yemekler için kullanabilirsiniz.

 

İki çeşit Gorgonzola, Dolce ve Piccante vardır. Dolce pürüzsüz, tereyağlı bir dokuya sahiptir. Piccante daha güçlü bir tada sahiptir. Bu tür Gorgonzola genellikle makarna, risotto ve tatlılarda kullanılır.

 

İtalya’nın Piedmont ve Lombardiya bölgelerinde üretilmektedir. Lombardiya’da sadece birkaç ilde üretilmesine izin verilir. Gorgonzola proteinler, mineraller, kalsiyum ve tuz açısından çok zengindir. Üretim sürecinde peynire karakteristik lezzetini vermek için bakteriler eklenir.

 

Gorgonzola olarak nitelendirilebilmesi için belirli illerde üretilen sütten yapılması gerekiyor. Her iki düz yüzünde de üreticinin adıyla bir tur işaretlenmiştir. Gorgonzola Konsorsiyumu uluslararası pazarı izliyor. Gorgonzola’nın kökenini korur ve sahte ürünlere karşı savaşırlar. Ayrıca Konsorsiyumun faaliyetleri arasında marka koruması, mezhep koruması, yasal savunma ve AB içi ithalat-ihracat operasyonlarının izlenmesi yer almaktadır.

 

  1. Yüzyılın başından beri Gorgonzola, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında popüler hale geldi. Süpermarketlerde ve indirimli mağazalarda satılmaktadır. Ancak, özel mağazalarda da mevcuttur.

 

Avrupa’da en büyük tüketici ülkeler Almanya ve Fransa’dır. Bir sonraki en büyük pazarlar İngiltere, İspanya ve İskandinav ülkeleridir.Gorgonzola’ya olan talep artmaya devam ederken, İtalyan üreticiler ihracata daha fazla bahis oynuyor. 2014 Sonunda tüketim% 2,66 arttı.

İthal peynir ve yöresel peynirlerin yanısıra birbirinden lezzetli ürünlerin yer aldığı online satış mağazası https://eonlinesatis.com/ ziyaret etmenizi bekliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası