Leylekler vadisinin konukları gelmeye başladı

Mart ayının ilk haftasından itibaren vadide yuvalarını kurmaya süregelen leyleklerin, bölgeye daha çok sayıda kişinin gelmesiyle bu ay sonuna kadar yuvalarını tamamen doldurması umut ediliyor. Leyleklerin yerlerine gelmeye başlamasının peşinden bir süre bölgede fotoğrafçı olarak çalıştığını söyleyen yırtıcı yaşam fotoğrafçısı Selman Sayın, “Üç dört yuvada 7 leylek görme ve fotoğraflama fırsatım oldu. Mart ayı sonuna kadar Leylek Vadisi’ndeki tüm yuvaların tamamen dolacağını düşünüyorum.”

Öte taraftan bahar mevsiminin gelmesiyle beraber leylek cenneti olarak vasıflandırılan Beyşehir’e göç eden leylekler de elektrik direkleri ve binaların çatılarındaki yuvalarında görülüyor. Mart ayında Beyşehir’e gelmeye süregelen leylekler, bahar ve yaz dönemlerini yuvalarında geçiriyor. İlkbahar döneminde toplu halde doğum meydana getiren leylekler, üreme ve büyümeden sonrasında ağustos ayı sonunda daha sıcak ülkelere göç ederler.

Leylekler vadisinin konuklari gelmeye basladi

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası