Kapadokya’yı ağustosta 697 bin 778 turist ziyaret etti


Nevşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafınca açıklanan verilere bakılırsa, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Gezim Bakanlığı’na bağlı olarak ziyarete açık olan Nevşehir, Ürgüp, Hacı Bektaş Veli türbesi ile Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Mazı ve Tatlarin yer altı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Ürgüp Şahinefendi köyü Sobesos Antik Kenti ve Hacıbektaş Mustafa Kemal Atatürk Evi’ni, ağustos ayında 697 bin 778 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokyayı ağustosta 697 bin 778 turist ziyaret etti

EN ÇOK ZİYARET, HACIBEKTAŞ VELİ MÜZESİ’NE

Hacıbektaş Veli Müzesi, 285 bin 200 ziyaretçi ile Kapadokya bölgesinde ağustos ayında en fazla ziyaret edilen yer oldu. Kapadokya bölgesindeki zamanı ve gezinsel merkezleri, senenin ilk 8 ayında, ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı 3 milyon 53 bin 827 olarak açıklandı. Geçen senenin ocak-ağustos döneminde ise bölgeyi 2 milyon 544 bin 909 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.

Kapadokyayı ağustosta 697 bin 778 turist ziyaret etti

 


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası