Japonya’da kutsal yolculuğa doğru | Euronews

Japonya’nın dört büyük adasının en küçüğü olan Şikoku Adası, Budizm’in en kutsal yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Burası yüzyıllar süresince Budistler için mühim bir hac yeri olmuştur.

Denis Loctier, Euronews: “Yeni keşifler ve aydınlanma yolculuğumuzdaki Japon maceramız, minimum 88 sekiz Budist tapınağının bulunmuş olduğu zamanı ve kutsal yerlerden önde gelen Şikoku adasında devam ediyor.”

Yürüyerek, hac ortalama 40 gün sürer. Rehberimiz Hajime Onishi, hayatında 88 kez yapmış oldu. Öteki hacı adayları benzer biçimde o da inancına gore beyaz giysiler giyer ve ekibiyle beraber büyük bir yolculuğa çıkar. Onishi, 88 tapınağın her birinde bir mum yakar, yakarma eder ve ayrılmadan ilkin ufak bir bağış yapar.

Hajime Onishi, Budist hacı: “Bu tapınaklar, Shingon Budizm okulunun kurucusu Kōbō-Daishi’nin ruhani eserleriyle direkt bağlantısı olan kutsal yerlerdir.”

Henro hac yolculuğundaki Budist hacılar ve turistler, deniz kenarındaki daha dağlık tepelerde bulunur; burada Shikoku’nun organik güzelliği ve tinsel mirası ortaya çıkıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası