Japonya Hakkında Her Şey; Japonya Bayrağının Anlamı, Japonya Başkenti Neresidir? Saat Farkı Ne Kadar, Para Birimi Nedir?

Tokyo’da birçok spor organizasyonu düzenlenir. Yüzölçümüne gore nüfusu oldukça yoğun olan Japonya’da çoğunluk olarak Japonlar yaşar, azınlık olarak da Çinliler ve Koreliler ile karşılaşmak mümkündür. Parlementer monarşi ile yönetilen Japonya oldukça yüksek insani gelişme endeksine haizdir.

Milattan ilkin 11 Şubat 660 senesinde kurulmuş olan Japonya oldukça süratli gelişmiştir. Ülkede trafik soldan akar ve web alan adı da jp olarak bilinir. Dünyanın en büyük ekonomisine haiz olan Japonya’da gayri safi yurtiçi hasıla 40.000 doların üzerindedir. Japonya’nın şehirleri içinde Osaka, Tokyo, Nagazaki, Sendai, Hiroşima, Kyoto, Nara, Kumamoto, Kawasaki, Okayama, Hamamatsu, Sakai, Kagoshima ve Chiba yer alır. 

Japonya Bayrağının Anlamı, Japonya Başkenti Neresidir?

Japonya bayrağı biçim olarak beyaz bir yerin üstüne konulmuş kırmızı bir daire olarak karşımıza çıkar. Kırmızı daire ile ülkeden doğan güneş ifade edilmektedir. Ülkenin adı kendi diline gore ‘güneşin deposu’ anlamına gelir. Bu yüzden Japonya’da güneş en mühim ulusal simgelerden biri olarak kabul edilir. Japon mitolojisine gore güneşin tanrıçası olan Amaterasu, Japon tanrılarının kraliçesi ve hem de Japon imparator hanedanının da anası olarak kabul edilmektedir. Japonya’nın başkenti Tokyo’dur. Tokyo’nun resmi adı Tokyo Metropolü olarak bilinir. Tokyo, 13.453 kilometrekare yüzölçümü ve 38.505.000 milyon nüfusu ile dünyanın en büyük kenti olarak kabul edilir.

Saat Farkı Ne Kadar, Para Birimi Nedir?

Japonya GMT +9 vakit diliminde yer verilmiştir. Türkiye GMT +3 vakit diliminde yer almış olduğu için Japonya ile Türkiye içinde 6 saatlik bir fark vardır. Japonya’da saat 13:00 olursa Türkiye’de 07:00 olur. Japonya, Türkiye’den 6 saat daha ileridedir. Türkiye’de hemen hemen daha yeni sabah olurken Japonya’da öğlen olur. Japonya’da para birimi olarak Japon Yeni kullanılır. Japon yeninden sonrasında ülkede en oldukça kullanılan para birimleri Euro, Amerikan Doları ve İngiliz Sterlini olarak bilinir.

Japonya’nın En Sevilen Yiyecekleri

Japonya tam bir ada ülkesi olduğundan deniz ürünlerinin yeri oldukça ayrıdır. Sushi, deniz ürünü olarak dünyaya nam salmış olsa da Japonya’da en oldukça tercih edilen yemekler arasındadır. Kobe bifteği de Japonya’da oldukça meşhur bir yemektir. Ülkede büyük baş hayvancılık oldukça olmadığı için kırmızı etin standardını çoğaltmak amacı ile emekler yapılmış ve 1943 senesinde Kobe bifteği Japon mutfağına girmiştir.

Görüntü olarak sushiye benzeyen onigiri de popüler bir Japon yemeğidir. Sushi pilavı ile meydana getirilen onigirinin ortasında erik, tavuk, ton balığı, karides ya da somon olabilir. Onigirinin etrafı ise kurutulmuş yosun ile kaplıdır. 

Japonya’da Gezilmesi Ihtiyaç duyulan Bölgeler

Japonya denince akla direkt olarak sembol haline gelmiş Tokyo şehri gelir. Japon kültüründe mühim yere haiz olan ve 9000 kiraz ağacına ev sahipliği icra eden Ueno Parkı birçok kişinin ilgisini çeker. Arashiyama bölgesindeki Bambu ormanları, Gion’daki Pontocho Alley, Hiroshima sulh anıtı parkı ve müzesi gezilmesi ihtiyaç duyulan bölgeler arasındadır. 

İtalya Hakkında Her Şey; İtalya Bayrağının Anlamı, İtalya Başkenti Neresidir? Saat Farkı Ne Kadar, Para Birimi Nedir?

İtalya Hakkında Her Şey; İtalya Bayrağının Anlamı, İtalya Başkenti Neresidir? Saat Farkı Ne Kadar, Para Birimi Nedir?

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası