İyi bir ramen yapmanın sırrı nedir?

Dubai’de yaşayan Hintli bir göçmen olan Neha Mishra, yepyeni bir kariyere olan iştahının peşinden gitmeden ilkin 15 yıl yapımcı olarak çalıştı.

Bir ramen aşığı et suyu, dara ve erişte yapma sanatını inceledi ve peşinden insanları akşam yemeğine çağrı etmeye başladı. Ramene olan talep o denli fazlaydı ki, evinde düzgüsel bir akşam yemeği partisi düzenledi.

Buna “Bir Yiyecek Hikayesi” adını verdi ve mutlu sonla biten bir satış başarısıydı. Nihayet üç yıl süresince ortalama 7.000 kişiyi besledikten sonrasında Neha, daha büyük bir mutfak zamanının geldiğini fark etti ve Dubai’nin yemyeşil bir banliyösü olan Kinoya’da The Greens’i kurdu.

Hususi shoyu (soya) ramenini sığır eti ile birleştiren Neha, soya sosunda pişirilmiş dolgun, sulu bir bifteği hızla dilimleyen proteinle başlıyor; “Soyada birazcık tatlılık var. Ve oldukça pişmemiş pişmiş; orta-nadir. Ben kasede bu şekilde servis etmeyi seviyorum bundan dolayı et suyu etleri pişirmeye devam edecek.”

Neha, “İyi bir ramen kasesini teknik açıdan değerlendirmek istiyorsanız, daima yumurtaya bakın. Bir yumurta iyi pişirilirse, kasenizin muhtemelen derecelendirildiğini bilirsiniz” diyor Neha.

Altın yeteneklerinin kanıtı olan Neha’ya bakılırsa, muhteşem yumurta oda sıcaklığında tam altı dakika kaynatılır, peşinden beş ila 10 dakika buz banyosuna daldırılır. Soğuduktan sonrasında kabuk çıkarılır ve yumurta bir soya-mirin banyosuna konur ve yumurtalara karamel rengi vermek için gece süresince ıslatılır.

Et suyu ve erişte, dilimlenmiş et, yumurta ve arpacık soğanı ilave etmeden önce ramen kasesine eklenecek ilk malzemedir. Ve eklenen son dokunuşla, bir kapağa tüy şeklinde yerleştirilmiş kolay bir nori yaprağı gene de kaseden dışarı fırlamalıdır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası