İsrail Başbakanı Netanyahu ile Filistin Devlet Başkanı Abbas Türkiye’ye geliyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın gelecek hafta Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın gelecek hafta Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandı.

İletişim Başkanlığı’ndan meydana getirilen açıklamaya nazaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek liderlerin güncel, bölgesel ve küresel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacağı açıklandı.

Ilkin Abbas ziyaret edecek

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 25 Temmuz’da Türkiye’yi ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile resmi görüşmelerde Türkiye-Filistin ilişkileri, İsrail-Filistin ihtilafındaki son gelişmeler ve öteki güncel bölgesel ve internasyonal meseleler ele alınacak.

Toplantının gündem maddeleri içinde Türkiye ile Filistin Devleti arasındaki işbirliğinin daha da geliştirilmesi için alınacak tedbirler de yer alacak.

Netanyahu gerilmiş raporların arkasından gelecek

28 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu ağırlayacak. Ziyaret kapsamında gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye-İsrail ikili ilişkileri tüm boyutlarıyla incelenecek; İşbirliğini geliştirmek için atılması ihtiyaç duyulan adımlar masaya yatırılacak.

Görüşmelerde güncel, bölgesel ve internasyonal mevzular ile ikili ilişkiler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası