İngiltere Aile Birleşimi Vizesine Nasıl Başvurulur

İngiltere Aile Birleşimi Vizesine Nasıl Başvurulur

Birleşik Krallık’ta ingiltere aile birleşimi vizesi için başvuruyorsanız, uymanız gereken birçok kural vardır. Süreç ilişkinize ve yasal statünüze bağlıdır. Çevrimiçi veya posta yoluyla başvurabilirsiniz. Koşullarınıza bağlı olarak vize almanız 10 güne kadar sürebilir.

 

Aile vizesine başvururken, maddi olarak ailenize veya diğer akrabalarınıza bağımlı olduğunuzu göstermelisiniz. Bunun kanıtı bir banka ekstresi veya iş dışı gelir olabilir. Ayrıca, çocuklar için maddi geçim kanıtı sağlanmalıdır. İngiltere’de maaş veya kiralık mülk olabilir.

 

18 Yaşın altındaki çocuklar Birleşik Krallık’ta aile birleşimi için uygundur. Buna hak kazanmak için bir sığınmacıya veya mülteciye bağımlı olmaları gerekir. O kişi menşe ülkesini terk etmeden önce de doğmaları gerekir.

 

Aile birleşimi koşulları üzerinde bir tartışma var. Bazı ülkeler 18 yaşından büyük olmanızı gerektirir. Bununla birlikte, çoğu ülke 18 yaşın altındaki bağımlı çocuklara izin vermektedir.

 

Aile birleşimi için başvurmanın birkaç yolu vardır. Durumunuza bağlı olarak, bir vize başvuru merkezini ziyaret etmeniz veya bir göçmenlik mahkemesine itiraz formu göndermeniz gerekebilir.

 

Başvuru sahipleri bir VAF4A formu doldurmalıdır. Bu, aile birleşimi hakkında bilgi içeren Ek 4’ü içerir. Bu formlar Home Office web sitesinden indirilebilir.

 

Aile birleşimi önemli bir insan hakkıdır. Birçok ülke aile birleşmesine izin veren yasalar çıkardı. Ancak süreç karmaşık olabilir. İngiltere aile birleşimi sınavı ve İngiltere aile birleşimi kursu detaylı bilgi almak için britanniatime.com sitesini ziyaret edebilir ve doğru bilgiyi uzman eğitimcilerden alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası