İngiliz Futbol Federasyonu: Sarina Wiegman, İngiltere erkek milli futbol takımının başına geçebilir

İngiltere Hanım Milli Futbol Ekibi Teknik Direktörü Sarina Wiegman’ın ülkenin erkek takımının başına geçebileceği belirtiliyor.

İngiltere Futbol Federasyonu (FA) Başkanı Mark Bullingham, Dünya Kupası’nda final oynayacak hanım milli takımlarının teknik direktörü Sarina Wiegman’ın erkek takımının başına geçebileceğini söylemiş oldu. 

REKLAM

Wiegman’ın “futbolda istediği her şeyi yapabileceğini” belirten Bullingham, Gareth Southgate’in teknik direktörlük görevinden ayrılması halinde erkek takımını yönetmesi için bir bayanı düşünebileceğini kaydetti. 

Bullingham, “İnsanlar daima bu iş için en iyi insanın ya da en iyi İngiliz’in seçilmesi icap ettiğini söylüyor. Niçin bir erkek olmak zorunda?” ifadelerini kullandı.

Wiegman’ın değerlendirme listesinin başlangıcında bulunduğunu hatırlatan Bullingham, “Eğer üst düzey erkek ya da hanım teknik direktör pozisyonlarımızdan birinde bir boşluk olursa, bu iş için en iyi kişiyi seçeriz ki bu da maçları kazanabilecek en iyi şahıs olacaktır.” diye konuştu. 

İngiltere’yi Euro 2022 şampiyonu yapmış oldu

53 yaşındaki Wiegman, Eylül 2021’de Phil Neville’in yerine teknik direktörlüğe getirildikten sonrasında mühim başarıya imza attı. 

FA ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan Hollanda’nın eski teknik direktörü Wiegman, İngiltere’yi Euro 2022’de ilk internasyonal şampiyonluğuna taşıdı. 

İngiltere’nin Katar 2022’de çeyrek final aşamasında elenmesinin arkasından görevi bırakmayı düşündüğünü söyleyen Southgate’in sözleşmesi Euro 2024’ün sonuna kadar devam ediyor.

Southgate’in yerine geçmesi olası adlar içinde Graham Potter, Frank Lampard ve Eddie Howe da gösteriliyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası