Herkes bu kayaları görmeye geliyor! 9 ayda 35 bin turist ziyaret etti

Hatila Cam Teras Gezim İşletmecisi ve bununla birlikte Köy Muhtarı olan Umut Akalın, yapmış olduğu açıklamada “Cam terasa yoğun ilgi var. Son 9 aylık süreçteki verilere gore 35 bin civarında turist konuk ettik. Cam seyir terasının yanı sıra bazalt kayalar da ilgi görüyor. Hatila Vadisi Ulusal Parkı içindeki bazalt kayalıkları gezim noktası olarak diye deklare edildi. Cam seyir terası ile bazalt kayalıkları arasındaki mesafe ortalama bin 200 metre kadar. Aradaki mesafe kısa olduğundan gelen tüm misafirlerimiz aynı şekilde bazalt kayalıklarını da görmek istiyor. Buraya gelip buradaki fotoğrafı, manzarayı gördükten sonrasında oldukça memnun bir halde dönüş yapıyorlar” dedi.

Toplumsal medyada görerek bazalt kayaları ziyaret eden Nezahat Dede, “İlk kez geliyorum. Toplumsal medyada görmüştüm ilk fırsatta ziyaret ettim. Oldukça merak ediyordum ve merakımı giderdim. Her insana de tavsiye ederim oldukca güzel bölgeler. Kayaların şekilleri ve kolaylıkla kayaların üstüne çıkışımız, rahat bir gezişimiz. Kısaca bunlar hakikaten oldukca güzel oldukca gezmeye kıymet bölgeler” derken, Dilan Şahinbaş ise “Daha ilkin gelmemiştim fakat biliyordum burada bazalt kayalar bulunduğunu. Burası tahmini 5 milyona yakın geçmişi olduğu biliniyor zira ilk volkanik patlamalarla oluşan bölge kim bilir dünyanın ilk oluşumunda ortaya çıktı. Bende ilk kez bazalt kayaları gördüm. Oldukça etkilendim. Alan derinliği, yukarıya doğru sütunların çıkması, güzel nizamlı şekilde çıkması oldukca etkilendim” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası