Güney Kore’de bıçaklı saldırı: Bir ölü, biri ağır üç yaralı

Resmi istatistiklere nazaran Güney Kore, 100.000 kişide 1 katliam oranıyla son aşama güvenli bir ülke olarak kabul ediliyor.

Güney Kore’nin başkenti Seul’de bir metro istasyonu yakınında düzenlenen bıçaklı saldırıda bir şahıs öldü, üç şahıs de yaralandı.

Saldırının Cuma günü Seul’ün güneybatısındaki Sillim metro istasyonu yakınında meydana geldiğini iddia eden polis, zanlının polis tarafınca vaka yerinde gözaltına alındığını söylemiş oldu.

Polisin yapmış olduğu açıklamada, “Şüpheli otuzlu yaşlarında bir adam ve alkolik değil. Suçu niçin işlediği sorgulanıyor.”

Yonhap’ın haberine nazaran polis, saldırının peşinden vaka yerini kordon altına aldı.

Ölen kişinin 20 yaşlarında bir adam olduğu belirtilirken, sıhhat kaynakları yaralılardan birinin yaşamsal tehlikesinin devam ettiğini bildirdi.

Toplumsal medyaya yansıyan görüntülerde zanlının gözaltına alındıktan sonrasında “Artık yaşamak istemiyorum” diye bağırdığını görüyoruz.

Resmi istatistiklere nazaran Güney Kore, 100.000 kişide 1 katliam oranıyla son aşama güvenli bir ülke olarak kabul ediliyor.

Bu ve benzeri saldırılar ülkede nadiren görülüyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası