Girlevik Şelalesi her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor

Şehir merkezine 35 kilometre uzakta olması sebebiyle ulaşım kolaylığının yanı sıra 40 metre yüksekten dökülen sularıyla her mevsim beğeni toplayan şelale, kışının tamamen donan suları, yazın serin havası, ilkbaharda da yemyeşil bitkisi örtüsüyle dikkati çekiyor.

Girlevik Selalesi her mevsim ziyaretcilerini agirliyor

Kış mevsimine sayılı günler kala yüksekten dökülen suları hem de çevresindeki değişik tonlara bürünen nebat örtüsüyle ilgi gören şelalenin çevresindeki ağaçlar şu sıralar sarı, turuncu ve yeşilin değişik tonlarına bürünmeye başladı.

Kente gelen üniversite öğrencileri başta olmak suretiyle kent stresinden uzaklaşıp doğayla baş başa kalmak isteyenlerin uğrak mekânı olan şelale, senenin her mevsiminde şehrin sakinleri haricinde değişik kentlerden gelen ziyaretçileri de ağırlıyor. Şelaleye sonbaharda gelen ziyaretçiler, temiz havada gezinti yapmış olup hatıra fotoğrafı çektirmeyi dikkatsizlik etmiyor.

Girlevik Şelalesine dostlarıyla gelen EBYÜ Nur Bayer, “Çağlayan, Girlevik Şelalesi hakkaten fazlaca güzel. Bugünler de burası renk tonlamasıyla da görkemli bir hal almış. Yazın arkadaşlarla geldiğimizde hava fazlaca sıcaktı sadece şelalenin serinliği ve güzelliği vardı. Şimdi ise değişik renklere bürünmüş ağaçlardaki yaprakların şelaleyle oluşturduğu ayrı güzellik var.” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası