Erzurum Şehir Arşivine ziyaretçi akını

Erzurum Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Erzurum Şehir Arşivi, bu mevzuda örnek alınacak yerlerden biri olarak durmakta ve müze ziyaretçilerinden büyük ilgi görmektedir. Erzurum Kalesi’nin derhal altında yer edinen Erzurum Şehir Arşivi; Erzurum’un zamanı ve kültürel birikimini yansıtan arşiv belgeleri, gazete, mecmua, senelik, fotoğraf, film şeklinde yazılı ve görsel belgeleri bir araya getirmek ve kalıcı bir “ortak kıymet” ortaya çıkarmak amacıyla kurulmuştur.

Ziyaretçiler Erzurum Kent Arşivi'ne akın ediyor

Elde edilmiş belgelerin dijital ortama aktarılarak hizmete sunulmasını amaçlayan ve her gün binlerce kişinin ziyaret etmiş olduğu Erzurum Şehir Arşivi, “Erzurum’un Ortak Hafızası” olmayı hedefliyor. Çeşitli resmi ve hususi arşivlerden elde edilmiş belgelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan Erzurum İl Arşivi’nde; Tarihçi Abdürrahim Şerif Beygü ile Dr. Şerif Asil ve Prof. Dr.’nin aileleri Enver Konukçu’nun bağışladığı belgelerde bulunmaktadır.

Günün her saati ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilen ve ziyaretçilerinin zamanı bir yolculuğa çıkmalarına olanak elde eden Erzurum Şehir Arşivi’nde sanal gerçeklik kent turu seçeneği de bulunuyor. Dinlenme odalarında nefes alma imkanı sunan Erzurum İl Arşivi’nin açık avlusunda, çeşmeden akan suyun esrarengiz sesi ve güzel Erzurum havası eşliğinde çay içme imkanı da bulunuyor.

Ziyaretçiler Erzurum Kent Arşivi'ne akın ediyor


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası