Dubai’nin ‘VIP’ evcil hayvanlara lüks otel ve restoran hizmeti sunan mekanları

Dubai, lüks köpek dinlence köyleri ve kaplıcalardan alımlı havuzlara ve bakım salonlarına kadar evcil hayvan olanaklarıyla dolup taşan bir yerdir.

Başlangıçta bir mobil bakım hizmeti olarak kurulan Shampooch, pembe ve sarı minibüslerinde evcil hayvanlara hizmet vermeye devam ediyor ve şimdi lüks bir dinlenme salonu deneyimi sunuyor.

Tedavi, köpek kokulu bir spreyle tamamlanırken, dört ayaklı müşteriler Shampooch’un parlak pembe duvarına asmak için “öncesi” ve “sonrası” fotoğrafları için poz veriyor.

Ek olarak Jumeirah’ın zengin yerleşim bölgesinin kalbinde gündüz ve gece bakımı ve butik otel hizmetleri sunmaktadır.

“Burada fazlaca değişik türde müşterilerimiz var. Köpeklerini beslemek için bizlere gelen müşterilerimiz var, biz onlara bakıyoruz. Ek olarak sabahları işe gitmek zorunda oldukları için köpeklerini bizlere bırakan fazlaca meşgul müşterilerimiz de var.” .Köpekler sabah gelir anaokulundaki şeklinde günü burada geçirirler.Birazcık okula gitmek şeklinde.Koşarlar,dostlar edinirler,evlerine bitkin ve mutlu dönerler.Sahiplerine fazlaca iyi gelir.”

Köpekler ve kameralı süitler için “beş yıldız”

Başka bir köpek merkezi olan My Second Home da 2015 senesinde Dubai Investment Park’ta açıldı. Bu lüks evcil hayvan tesisi ve spa, Dubai’nin köpekleri için beş yıldızlı bakım, barıncak, eğitim ve eğlence sunuyor. Merkezde bir de yüzme havuzu var.

My Second Home’un direktörü ve genel müdürü Sean Parker, “Köpekler için hayal edebileceğiniz neredeyse her şeye sahibiz” dedi. “Onları alıp evlerine bırakabiliriz. Lüks yada standart süitlerimizde kameralar vardır, bundan dolayı ilgili sahipler yavrularını gece uyurken bile izleyebilirler.”

Sahipler ek olarak Dubai’deki evcil hayvan dostu otellerde kalabilirler. Bu otellerden birinin iç ve dış tasarımı meşhur tasarımcı Dame Zaha Hadid’e ilişik.

ME Dubai’nin ‘Special Pooch’ paketi, bir köpek yatağı, köpek fırçası ve şampuanı şeklinde köpek takıları, köpek mamaları ve Şef James Knight-Pacheco tarafınca hususi olarak hazırlanmış oda servisi menüsünü içermektedir.

“Bir şef olarak evcil hayvan menüsü hazırlamak açıkçası büyük bir zorluktu. Normalde insanoğlu için yiyecek yaparım. Bu sefer köpek mamalarında yada kedi mamalarında hangi besinlerin kullanıldığına dair fazlaca araştırma yapmam gerekti. Oldukca değişik şeyler var. menüde: köpek yavrusu, köpek ve kedi maması. Raise the Woof yada Notorious DOG şeklinde değişik adları var fakat devamlı protein bazlı ve birazcık karbonhidrat.”

Evcil hayvan dostu restoranlar ve Green Planet yağmur ormanı deneyimi

Tüylü dostunuzla kahvaltı yada öğle yemeği yiyecek isterseniz Dubai’deki evcil hayvan dostu restoranlardan birine uğrayabilirsiniz. The Lakes’teki Düzeltim Social & Grill Dubai bunlardan biri. Atıştırmalıklar ve yürüyüşler için çim alanıyla, bilhassa sahipleri uzaktayken evcil hayvanlar burada şımartılır. Tamamen değişik bir tecrübe için City Walk’ta Dubai’nin tek kapalı yağmur ormanı Green Planet içeriyor.

Hayvan bakım uzmanı Erik Rohrkaste, burada egzotik kuşlardan şeker planörlerine ve tembel hayvanlara kadar değişik türlere yakınlaşabileceğinizi söylüyor:

“Burada sizi bazı değişik hayvanlarla tanıştırıyoruz. Mesela şeker planör ile 15-20 dakika geçirebilirsiniz. Misafirler şeker planör ailesini tanımaya gelirler. Onları besler ve büyük solucanlar yada büyük solucanlar şeklinde en sevdikleri yiyecekleri verir. Üzüm. Misafirler dokunup tutabilir ve bu garip minik hayvanları öğrenebilirler. Karşılaşabileceğiniz bir başka hayvan da tembel hayvandır. Her gün saat 13.30’da ziyaret edilebilir. Misafirlerimiz onlarla otuz dakika etkileşimde bulunur. Liam adlı tembel hayvan ayakta durur. ziyaret alanında bir dalda.Kürkünün iyi mi bulunduğunu görmek için ona dokunabilirsiniz.Havuç, erik, en sevdikleri sebzelerden “Oldukca uysallar. Günde 12 ila 18 saat uyurlar. Fazla enerjileri yok. Haiz oldukları enerji yalnız yediklerini sindirmek içindir. Yedikleri yaprakları organik ortamlarında sindirmeleri uzun vakit alıyor.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası