Dubai, pandemi döneminde iş seyahatlerinde toparlanmaya nasıl yardımcı oluyor?

Dünya Gezi ve Gezim Konseyi raporu, Orta Doğu’nun 2022 yılına kadar %49’luk Covid öncesi seviyelere dönüşle iş seyahatindeki toparlanmaya öncülük edeceğini gösterdi.

Halihazırda yerleşik bir tecim merkezi olan Dubai, Expo 2020 sebebiyle iş seyahatlerinde bir artış yaşıyor.

Bu fuar inovasyon, tecim ve ağ oluşturma için bir platform sunuyor. Küresel tecim için buluşma noktası, altı ay süresince her beş yılda bir değişik bir destinasyonda gerçekleşir.

Pandemi sebebiyle bir yıl gecikmeyle 1 Ekim 2021’de açılışı yapılacak olan “Dubai Expo 2020”, 31 Mart’a kadar açık duracak. Kasım 2021’de hareketlilik, sürdürülebilirlik ve fırsatlar mevzularına ayrılmış etkinlik portalları vasıtasıyla 4 milyondan fazla ziyaretçi fuara kayıt yaptırdı.

Expo İş Programından Khalid Sharaf, “Organizatörler olarak, iklim ve biyolojik çeşitlilik, su, besin ve ziraat, kentsel ve kırsal kalkınma benzer biçimde dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük 10 soruna odaklanan 10 tematik iş forumunu bir araya getirdik” dedi. Müdür.

Expo 2020 Dubai Başkanı Nadia Verjee: “Pandeminin başlangıcından bu yana ilk mega etkinliklerden önde gelen Dubai Expo 2020, küresel tecim için mühim bir kilometre taşı olacak. Bir taraftan, dünyanın her yerinde olduğu benzer biçimde, internasyonal kuruluşlar ve devlet kurumları için benzeri görülmemiş bir fırsatı temsil ediyor. Bölgenin süratli büyüyen pazarlarından bazılarına ilk kez girmek isteyen şirket, Thrive Together, yeni fırsatların önünü açıyor.

Expo’nun sürdürülebilirlik alt temasına uygun olarak, sitenin yapılarının yüzde 80’i, Dubai’de District 2020 adlı yeni bir şehrin parçası olarak geri dönüştürülecek.

Halihazırda kurulmuş olan Business Bay, BAE’nin tek çatı altındaki konuşma alanıdır. Bin delegeyi ağırlayabilen, odaları ve restoranları olan tek beş yıldızlı oteline ev sahipliği yapıyor.

JW Marriott Marquis Hotel Dubai’nin genel müdürü Bill Keffer, Dubai’nin birkaç nedenden dolayı popüler bir küresel iş merkezi haline geldiğine inanıyor: “Bence ilk niçin buraya gelmenin lojistiği olacak. Tüm bölge, dünyanın en büyük internasyonal taşıyıcılarından önde gelen Emirates Havayolları tarafınca işletilmektedir, doğrusu dünya nüfusunun yarısından fazlası altı saat içinde Dubai’ye ulaşabilir. Otel açısından bakıldığında, 150.000 otel odası bu pazara giriyor ve bu da bizlere son aşama büyük grupları yönetmek için bolca oranda kaynak sağlıyor.”

Keffer, Dubai’yi Las Vegas ve Şanghay’ın en mühim iş ve gezim destinasyonları ile aynı grupta içeriyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası