Doğa harikası şelaleye hayat veren gözeler keşfedilmeyi bekliyor


Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde yer edinen 9 ayrı kaynak suyunun akmış olduğu gözeler gezginlerin rotasında yer ediniyor. Erzincan merkeze ortalama 34 kilometre uzaklıkta bulunan Kalecik köyünde bulunan ve 9 kaynak suyu ile birleşen gözeler keşfedilmeyi bekliyor. Munzur Dağı eteklerinden gelmiş olarak 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi’ni besleyen kaynak doğaseverler için görsel bir şölen oluşturuyor. Görkemli manzarası eşliğinde gözeler çevresinde, piknik yapanlara, tabiat kampı yapanlara ve tabiat yürüyüşü yapanlara rastlamak mümkün.

Doğa harikası şelaleye hayat veren gözeler keşfedilmeyi bekliyor

‘Anlatmak yetmez, görmekte fayda vardır’

Arkadaşları ile beraber tabiat yürüyüşü yapmak için gelen Kalecik köyünde ki gözeleri yeğleyen Vural Gümüş manzaranın tadını çıkardıklarını belirterek, “Erzincan’ın Kalecik köyündeyiz. Arkadaşlarla beraber tabiat yürüyüşüne geldik. Geçekten oldukca muhteşem bir köy. Erzincan’ın meşhur Girlevik Şelalesi’nin suyunun tamamen beslendiği ve bu suyun çıkmış olduğu yer tam olarak burası. Buraları görmek, dolaşmak hakkaten doğaseverler için oldukca keyifli ve keyif verici. Ikimiz de bugün geldik arkadaşlarımızla beraber gezdik. Burada piknik icra eden insanoğlu da var. Gelip, gezilip görülesi bir yerlerden biri diyebilirim. Anlatmakla olmaz, sadece gezilerek görülebilir” dedi.

Doğa harikası şelaleye hayat veren gözeler keşfedilmeyi bekliyor


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası