Bisikletle Batum ziyareti | Euronews

Gürcistan Maceraları serimizin bu bölümünde Acara Özerk Cumhuriyeti’nin merkezi Batum’da kiralık bisikletlerden biriyle gezintiye çıkıyoruz.

Denis Loctier, Euronews: “Batum, Gürcistan’ın en büyük şehirlerinden biri ve Karadeniz’in en meşhur dinlence beldelerinden biri. Bu sahil, Batum’un en çekici yerlerinden biri.

Çeşmeleri, çağdaş heykelleri, sahil barları ve kafeleri ile 19. yüzyılın sonlarında bir sahil şeridi olarak süregelen 7 km’lik bir gezinti yeridir. Keyifle dolaşmak için mükemmel bir bölge.

Batum Maia Japaridze, şehrin yürüyerek ya da bisikletle kolayca keşfedilebileceğini söylüyor:

“Bisiklet, Batum’un belli başlı gezinsel yerlerini görmek için oldukca uygun bir vasıta. Büyük bir kent olmadığı için Batum’u bir günde dolaşabilirsiniz fakat bisiklete binerseniz Batum’u oldukca süratli gezebilirsiniz.”

Hususi bisiklet yollarıyla çevrili kent, deniz kenarında yürüyüş yapmayı tercih edenlere rengarenk manzaralar ve serinletici esintiler sunuyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası