Aspat Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? Aspat Plajının Özellikleri, Denizi Nasıl?


Aspat Koyu, Muğla’nın en güzel ve popüler ilçelerinden kabul edilen Bodrum’un Akyarlar semtinde yer almıştır. Bodrum hem vatanımızda hem de dünyada en popüler gezim merkezlerinden biridir. Bodrum Akyarlar mevkiinde bulunan Aspat Koyu 1. Aşama sit alanı olarak organik güzelliğini korumayı başarmıştır. Ziyaretçilerine sakin, rahat, sakin ve rahat bigün geçirme fırsatı sunan Aspat Koyu, dağları, nehirleri, temiz denizi, yeşil alanları ve zamanı kalesiyle de eşi olmayan bir manzaraya haizdir.

Denize akan kaynak suları sebebiyle deniz aşırı derecede soğuktur. Plaj ise yumuşak kumlarla kaplı olduğundan ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Sıcacık kumlardan serin sulara atlamak isteyenlerin favori dinlence bölgeleri içinde yer almıştır.

Mavinin en güzel tonlarıyla görkemli bir manzaraya haiz olan Aspat koyunun berrak denizinde balıklarla beraber yüzerken yemyeşil tabiat ananın manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Aspat Koyu’nda ise deniz sakin ve giderek derinleşiyor. Bundan dolayı çocuklu aileler ve yüzme öğrenenler için ideal bir alandır. Aspat Koyu’nun oldukça mühim bir kısmı Aspat Plajı adı altında hizmet vermektedir. Isterseniz plajda şezlong ve şemsiye kiralayarak öteki indirimlerden faydalanabilir ya da halka açık alanda palmiye ağaçlarının altında yere havlunuzu serip güneşlenme imkanı bulabilirsiniz.

Aspat Koyu’na Nasıl Gidilir?

Aspat Koyu’na toplu taşıma araçlarını kullanarak ve Bodrum otogarından kalkan minibüsleri tercih ederek kolayca ulaşabilirsiniz. Buraya hususi araçlarıyla gelenler tabelaları takip ederek Fico Nero istikametinde ilerleyerek kolayca koya ulaşabilirler.Akyarlar’a ulaşmak için ilk olarak Muğla ili Bodrum ilçesine ulaşmanız gerekmektedir.

Bodrum merkezden Turgutreis istikametine giden tabelaları takip ederek sola döndüğünüzde bölgeye rahatça ulaşabilirsiniz. Bodrum Otogarı’na ortalama 20 km uzaklıkta olan şehre Akyarlar minibüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Aspat Koyu nerede, nasıl gidilir, Aspat plajının özellikleri, denizi nasıldır?Aspat Koyu Plajı’nın Özellikleri

Akyarlar semtinde yer edinen Aspat Koyu, dağlık bölgenin en yüksek noktasında bulunuyor. Dağın tepesinden bakıldığında Yunan adalarını görme imkanınız oluyor. Aspat Koyu 1. aşama sit alanı olduğundan, organik güzelliklerinin tamamı günümüze kadar korunmuştur. Cennetten bir dilim olan bu koyda yalnız 1 aktivite var. Koya giriş ücretli olduğundan çoğu zaman oldukça kalabalık olmuyor. Sakin, sakin, rahat ve güzel bir dinlence arayanlar için ideal bir dinlence bölgesidir.

Kalabalık plajların aksine, yüksek sezonda ve tatillerde bile daha azca insan olduğundan güvenle denize girebileceğiniz ve tabiat ananın keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz bir bölgedir. Mavinin en güzel tonlarının bulunmuş olduğu bu koyda tabiat ananın tüm renklerine şahit olabilirsiniz.

Bodrum’daki birçok plajda olduğu şeklinde bu plaja da girmek için ücret ödemeniz gerekiyor. Ödediğiniz tutarı içeride yiyecek ve içmek için kullanabilirsiniz. Hem de plaja girişte talep edilen tutara şemsiye ve şezlong dahildir. Giriş tutarı hafta içi 40 TL iken hafta sonu giriş tutarı 50 TL’dir.

Aspat Körfezi’nde deniz iyi mi?

Plaj ve deniz tabanı kumdur ve bu yüzden denizde yüzmek oldukça rahattır. Suları oldukça serindir. Isterseniz sahilde şezlong kiralayabilir ya da palmiye ağaçlarının altında güneşlenme fırsatı bulabilirsiniz. Denize girdiğinizde göreceğiniz yemyeşil tabiat manzarası ve oradan esen ılık rüzgarlar size rahatlık verecektir.

Deniz seviyesi giderek derinleşiyor. Bundan dolayı yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler bu alanda güvenle denize girebilirler. Sadece çocuklu ailelerin dikkatli olması gerekiyor. Aspat Koyu’nun masmavi deniz suları oldukça berrak ve temizdir. Su altında gözleriniz açık yüzmeyi seviyorsanız denizatı, balık ve öteki deniz canlılarını rahatça görebilirsiniz.Tisan Koyu nerede ve nasıl gidilir?  Tisan Körfezi'nde ne yapılır?

Tisan Koyu nerede ve iyi mi gidilir? Tisan Körfezi’nde ne yapılır?Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası