Ara tatil bayramla birleşti kültür turizmi canlandı

Tatil ve tatillerde okullar bir araya ulaşınca aileler bu fırsatı tatile dönüştürmek isteyip gezi acentesi yolunu tuttu.

Yurt içinde tatil yapmak isteyenler kültür turunu, şahıs ise vizesiz noktalarda yurt dışı tatilini tercih etti.

Gezim uzmanı Ali Onaran, “Kapadokya’dan Karadeniz’e, bilhassa yurt içinde birkaç kat artan oldukca ciddi talep gördük. Doğu Anadolu Bölgesi benzer biçimde yerlerde de yoğun talep gören ana bölgelerimiz. Bilhassa vizesiz bölgelere yakın bölgelere oldukca ciddi bir talep var. Mesela Balkanlar’da neredeyse tüm kotalarımız dolu. Kültür turu yaparsak şahıs başı 3000 TL, 2500 TL, 4.000 TL’ye 4-5 günlük güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Depremin peşinden Güneydoğu Anadolu’da kültür turları gerçekleştirilemezken, turizmciler bölge adına yaraları sarmak için çalışmalara başladı. Ne yazık ki şu anda pek çoğumuzun olmadığını söylüyorum, yakın gelecekte iyileşecekler. Aslına bakarsak ön çalışmalarımız var ve onlara destek olmak için orada olmamız icap ettiğini düşünüyoruz” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Günel: Kuşadası turizm sezonuna hazır

Kuşadası Belediye Başkanı Günel: Kuşadası gezim sezonuna hazır

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası