Al Fanar’da Birleşik Arap Emirlikleri tarihi lezzetlerini keşfedin

Hashem Al Marzuki, Emirlik evveliyatına katkıda bulunmayı hayal etti. 2011 senesinde Dubai’de ilk restoranı “Al Fanar”ı açtığında düşsel gerçek oldu.

O zamandan beri marka, Dubai’den Londra’ya 9 restoranın açılmasıyla büyüdü. Daha fazlasını öğrenmek için Al Fanar balık pazarına gittik.

Hashem’in oğlu Süheyl Al Marzuki, aile restoranının imzası olan tariflerle ilgili bazı mühim bilgiler paylaştı.

Al Fanar’da Şef Puru, geleneksel Emirlik yemeklerinden bazılarını pişirdi. Şef balık satıcısıyla başladı. Mahbus, balık suyu ve hususi BAE baharatlarının karışımıyla hazırlanan bir pirinç türüdür.

Mahbustaki baharatlar hakkında informasyon veren Süheyl El Marzuki, “Baharatlar çoğu zaman evden eve değişmiş olur. Her ailenin kendine nazaran tarifi vardır. Çoğu zaman 10-12 baharatın beraber öğütülmesiyle hazırlanmış olur. İçinde siyah limon, zerdeçal, kakule şeklinde baharatlar bulunur. , safran, kimyon… değişik baharatlar birbirine karıştırılır.”

Birleşik Arap Emirlikleri lezzetinde tarifler

Aromalı pirinç, bitkisel yağda soğan, yeşil biber, sarımsak, çemen ve kişnişin kızartılmasıyla yapılır. Hemen sonra salça, taze domates ve baharatlar eklenmiş olur ve üstüne sebze suyu gezdirilir. Pirinç hemen sonra bir kepçe siyah limon posası ilave edilmiş suda pişirilir. BAE’de çoğu zaman bir iskemle yerine üstünde tabaklar bulunan bir masa örtüsüne yada alçak bir masanın etrafındaki minderlere oturursunuz. Leziz deniz ürünleri mahbusu, çoğu zaman çeşitli mezeler yada salata ile servis edilir.

Restoranda iki çeşit Emirati tatlısı denedik. İlki acidat el tamor yada hurma pudingidir. Bu tatlı hurma su, un, rezene tozu ve hurma pekmezi ile pişirilir ve bir kaşık tereyağı ile tatlandırılır.

Diğeri ise meşhur bir Emirlik aroması olan legimat. Yağda kızartılan hamura safran konulur, hurma pekmezi ve susam kabartma tozu ve un serpilir.

Emirlik tarihinin tadına bakmak istiyorsanız, Al Fanar’da bir akşam yemeği adım atmak için muhteşem bir yerdir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası