Ahlatlıbel Atatürk Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? Ahlatlıbel Atatürk Parkı Tarihi Ve Özellikleri…

Park nerede ve iyi mi gidilir dört gözle beklenen sorular içinde yer ediniyor. Her hafta binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret etmiş olduğu bölge, bilhassa piknik alanı ile popüler bir yer olarak öne çıkıyor.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı Nerede?

Ahlatlıbel Atatürk Parkı, Ankara’nın Gölbaşı semtinde yer verilmiştir. Daha detaylı olarak, Gölbaşı’na bağlı olan İncek’te yer almış olduğu için bölgeye kolay ulaşım sağlanabilir.

Bilhassa başkentin en işlek yerlerinden biri olması sebebiyle dünyanın her yerinden insanların ziyaret etmiş olduğu bir bölgedir. Bu kapsamda Ankara içi ulaşımı sağlayarak Ahlatlıbel Atatürk Parkı’na kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Bölgede birçok değişik tesisin bulunmasının yanı sıra, değişik aktiviteleri ile de mühim bir fırsat sunuyor.

Ahlatlıbel Atatürk parkına iyi mi gidilir?

Ahlatlıbel Atatürk Parkı Ankara üstünden kent merkezine oldukca yakın. Bilhassa Ankara Otogarı’ndan her saat başı kalkan otobüsler ile kolay ulaşım sağlanabilmektedir. Bununla beraber Ankara’nın işlek caddeleri içinde yer edinen Kızılay Meydanı’ndan 192 ve 194 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Kızılay ile Ahlatlıbel Atatürk Parkı arasındaki mesafe ortalama 20 dakika sürmektedir. Elbet Ankara’nın değişik semtlerinden değişik otobüsler eşliğinde geçmek mümkün. Hususi araçlarla ailece gidilebilecek en güzel organik alanlar içinde yer verilmiştir.

Ahlatlıbel Atatürk parkının zamanı

Ahlatlıbel Atatürk Parkı 2002 senesinde kurulmuş ve halka açık büyük bir parktır. İlk başlangıçta bir tek piknik halletmeye müsaade eden fark, şimdilerde pek oldukca değişik aktivite sunuyor. Keyifli kültürel aktivitelerin yanı sıra spor yapma imkanı da bulunmaktadır. Bu arka plana karşı birçok değişik spor için değişik yapıların olduğu söylenebilir.

Ankara ile beraber Türkiye’nin en oldukca ziyaret edilen parklarından biridir. 2002 yılından itibaren Gölbaşı İlçesi İncek Mevkii’nde yer almakta olup bölgeye birkaç noktadan ulaşım sağlanmaktadır. İnsanların bilhassa hafta sonları piknik amacıyla ya da değişik tesisleri kullanmak için çokça ziyaret ettiklerini de eklemek gerekir.

Ahlatlıbel Atatürk parkının özellikleri

Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nın en büyük özelliklerinden biri de geniş bir çimenlik alana haiz olmasıdır. Bilhassa 25 bin metrekarelik devasa bir alanda her insanın eğlenebileceği bir fırsat sunuyor. Bununla beraber birçok spor sahası tesisi bulunmaktadır. Keyifli bir yürüyüş yapmak ve her şeyden ilkin ailece piknik yapmak için oldukca hususi alanlar var.

500 araçlık park yeri ile şehrin gürültüsünden ve stresinden uzak, keyifli bigün geçirmek mümkün. Salıncak, trambolin, oyun evi benzer biçimde pek oldukca değişik olanak, küçüklere sosyalleşme fırsatı sunuyor. Kardiyo bisikletleri, koşu bantları ve yürüyüş alanları ile birçok olanak sunduğunu da ekleyebilirsiniz.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı ziyaret saatleri

Ahlatlıbel Atatürk Parkı ziyaret saatleri en oldukca dört gözle beklenen konuların başlangıcında geliyor. Ankara’nın Gölbaşı semtinde yer edinen bu hususi park 7/24 açıktır bununla birlikte hem hafta içi hem de hafta sonu ziyaret etme imkanı vardır.

Birçok değişik imkanın tadını çıkarma imkanı sunarken 7/24 güvenlik kameraları ile ayrı güvenlik de sunmaktadır.Bu yüzden Ahlatlıbel Atatürk Parkı yaz kış değişik zamanlarda ziyaret edilebilmektedir.

Ahlatlıbel Atatürk parkı parasız mi?

Bilmenizde fayda olacak en mühim şeylerden biri Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nın ücretli olmasıdır. Bu kapsamda parka giriş için 5 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Sadece burada unutulmaması ihtiyaç duyulan bir şey var.

Şahıs başı 5 TL vergi girişte değil çıkışta ödenir. Bununla beraber parkta piknik yapılırken mangalın yasak olduğu da unutulmamalıdır. Doğal 2021 yılı itibari ile giriş tutarı değişkenlik izah edebilir. Bunun haricinde birçok değişik fırsattan istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel, en büyük ve en hususi parklarından biri olduğu söylenebilir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası